Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy altatás?...

Hogy néz ki egy altatás? Nagyon félek

Figyelt kérdés

Ez az én kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__vetel..


Tehát műteni kell.

Soha semmilyen műtétem nem volt, még a manduláim is megvannak, sem bódítás, semmi.

Annyit tudok, hogy injekcióval altatnak.

Milyen érzés az, mikor elaltatnak? Szenvedsz előtte? Vagy gyorsan megtörténik?

Túl lehet élni, vagy nagy az esélye az elhalálozásnak?

Mennyi idő egy ilyen műtét?


2022. szept. 14. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem már többször altattak. A műtőasztalon fekszel, az orrod elé tartanak egy maszkot,neked csak lélegezned kell. Közben az egyik kézfejedbe beleszúrnak egy kis branült (azt hiszem, ez a neve), de ez sem fáj, csak egy pillanatig egy kis szúrás. Lélegzel, majd néhány másodperc elteltével azt érzed, hogy leragad a szemed az álmosságtól, majd elalszok. Semmi fájdalom nincs benne.
2022. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szenvedsz, nekem labmutet miatt kellett. Mondtak szamojak el 10-ig, miutan beadtak, na kb 3-ig jutottam. Mutet vegen ebredtem vagy ebresztettek, nem tudom, de tok kipihenten, nyugodtan keltem fel, tehat egyaltalan nem volt rossz elmeny az altatas.
2022. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem többször is altattak. Általában meg szokott kérni az orvos hogy kezdjek el számolni magamban, és én alig kezdem el a számokat már alszom is. De semmire nem emlékszem a világon, csak arra amikor már költögetnek. Néha egy- egy halványabb álmomra vissza tudok emlékezni- ezek szerint ilyenkor is szokott álmodni az ember- de azok is inkább kellemes álmok. Szóval semmi kellemetlen nincs az egészben és gyorsan túl van rajta az ember. Ugyanis nekem időérzék is kiesik, és utólag mindig úgy tűnik csak pár perc volt az egész
2022. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok. Altatás után nekem annyi volt, hogy farkaséhes voltam, kb 2x annyit ettem, ittam, mint általában. Illetve aznap, miután felébredsz, a lehető legtöbbet kell aludni, pihenni, azt mondták, én azért ettem annyit, mert nem pihentem ki magam.
2022. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem 1x műtöttek. Úgy emlékszem, hogy a branült talán már előre betették, viszont még egy papírt elém tett a műtőben az anesztes, akit ott láttam először, hogy írjam alá. Utána kérdezte, hogy mennyi szokott lenni a vérnyomásom, aztán beadott valamit és kérte, hogy szóljak, ha már érzem. Elkezdett idegeskedni, hogy már hatnia kéne, én meg talán mosolyogtam, hogy csak az imént adta be, de aztán szóltam is, hogy most már jó lesz. Aztán arra emlékszem, hogy a betegszobában ébredtem. Az altatásnak van rizikója, de annak is, ha nem műtenek, szóval ez ilyen esetben nem számít. Azt sem tudom, hogy az én műtétem meddig tartott.
2022. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Többször altattak, bódítottak. Lehet bután hangzik de a világ legjobb érzése, talán azért is érzem így, mert alvászavaros vagyok.
2022. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mint egy vizicsuszda, fel se fogod már alszol is, aztan egyszer csak felébredsz.. :D
2022. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!