Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lúdtalp fájdalomra van valami...

Lúdtalp fájdalomra van valami hatásos gyógyszer?

Figyelt kérdés
Férjemnek évente 1x-2x pokolian fáj a talpa(lúdtalpa van).Most jött újra elő.Tegnap bevett 4 algopyrint.Jobb lenne ha mást szedne,vagy inkább krémet.Ha valaki másnak is van ilyen problémája,adjon tanácsot.Köszönöm.
2010. szept. 26. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A lúdtalpon nem segít gyógyszer. Persze a fájdalmat lehet enyhíteni. Hord lúdtalp betétet? Csodákra képes. Nekem az segített.
2010. szept. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár én még fiatal vagyok ( 16 éves lány) én is lúdtalpas vagyok, kötőszöveti gyengeséggel és csontkinövésekkel társulva. Valamikor lábra sem tudok állni, mert vagy begyullad a csontkinövés, vagy feldagad az amúgy is mindig dagadt bokám:S Volt már mikor 2 hetet hiányoztam az iskolából, mert még cipőt sem bírtam húzni. Nekem az orvos a Flector tapaszt ajánlotta, de azt egy hétnél tovább nem szabad folyamatosan használni, ezért a gyógyszertárban vettünk egy "gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményt", Salonpas-nak hívják, ez is tapasz, 1000 ft körül van, és elég jó. Próbálják/Próbáljátok ki! Remélem valamicskét tudtam segíteni.
2010. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és még vmi ( 2. vagyok). Én szilikonos sarokemelőt hordok. Nagyon kéynelmes és kevésbé fáj a járás. Illetve MBT cipőt megvetetett velünk az orvos 2-3 évvel ezelőtt. 50ezer forint volt, azóta bent áll a szekrényben, mert vagy 3szor kiment benne a bokám. Azóta másik orthopédusom van, aki azt mondta teljesen feleslegesen vettük meg, nem sokat fog használni. Tornáztassam inkább.
2010. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menjen el egy talpmasszazsra, ahol kiderul, hogy valoban a ludtalp az, ami ekkora fajdalmat okoz.


A ludtalpnal az also labszar is, es a gerinc, illetve derek is fajni fog.


A betet a nagyon fontos, amit allandoan hordania kell, es amikor faj, akkor pedig labfurdovel lehet ezen segiteni.


Kakukkfu, levendula, de a legjobb a fekete nadalyto, ezeket kulon kell hasznalni, tehat tetszes szerint.

Megfozzuk a gyogyfuvet, es ebbe a vizbe aztatjuk, pihentetjuk a fajjo labat, majd fekete nadalyto kremmel kell masszirozni.

Csak bekenni is jo, de nem lesz annyira hatasos, igy lehet egy kicsit belemasszirozni a labba,igy pihentetobb lesz.

2010. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én vennék neki egy lúdtalp betétek,de szerintem kevés lennék hozzá,ő meg makacs(katona ember).Az MBT cípőről én is azt hallodtam hogy nem igazán jó,erre a célra.Viszont van itthon flector tapasz,azt rá fogom erőltetni,ha azt sem akarja akkor a homlokára ragasztom:-).
2010. szept. 26. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!