Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MR vizsgálati leletem e-mailbe...

MR vizsgálati leletem e-mailbe megérkezett. Segitene egy picit valaki ennek a kielemzésébe?

Figyelt kérdés

Lumbalis gerinc MR vizsgálata, és T1, T2 és STIR, coronalis T2, valamint axiális T2 mérések készültek.

A lumbalis lordosis kiegyenesedett, L.III. punctum maximummal diszkrét balra konvex görbület látható.

A csigolyatestek alakja és magassága megtartott, jelintenzitásuk szabályos, zárólemezek kissé egyenetlenek,

peremszéleken helyenként incipiens spondylophyták láthatók, legkifejezettebben az L.II./III. magasságban.

Kisízületekben minimális kezdõdõ degeneratív eltérések.

A conus medullaris L.I. magasságban végzõdik, kiterjedése és jelviszonyai normálisak.

L.II./III. és L.III./IV. discus enyhe bulgingot mutat.

L.IV/V. discuson minimális jobb foraminalis protrusio látható, gyöki érintettséget nem okoz.

LV./S.I discuson bal túlsúlyú enyhe centralis protrusio látható, mely a durazsákot nem domborítja be, gyöki érintettséggel

nem jár.

Egyebekben a discusok kórjelzõen nem érnek túl a csigolyák peremén. A gerinccsatorna tágassága megtartott, a

foramenek szabadok.

Mellékleletként: A bal SI ízület mellett az os ilium állományában egy részlegesen leképzett, ezen szakaszán jól körülírt

jelmentes képlet látható (benignus csontszigetnek megfelel).

Vélemény:

Incipiens spondylosis, spondylarthrosis. Multiszegmentális enyhe discopathia a fentiek szerint. Gyöki kompresszió nem

azonosítható.


2022. szept. 26. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A lelet nem neked szól, hanem az orvosnak. Ő fog téged tájékoztatni.
2022. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődő csigolyameszesedésed van és gyulladásos folyamat a gerinceden, illetve a gerinced alsó szakaszának nem egészséges a görbülete, hanem ki van egyenesedve.
2022. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi komoly, de foglalkozni kell vele. Menj el vele egy egyéni gyógytornászhoz, mást úgysem kezdenek vele.
2022. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Volt már olyan, hogy segítséggel tudtam csak felkelni az agyból vagy a székből,fotelból. Nem kívánom senkinek se azt a fájdalmat. Gyógytornászt már próbáltam és a Mckenzie tornát is
2022. dec. 9. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!