Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye nem fogják most már...

Ugye nem fogják most már visszavezetni a maszkviselési kötelességet tömegközlekedésen és egyéb zárt helyen?

Figyelt kérdés
Ha visszavezetik, zárt osztályra fogok kerülni attól félek. Kényszer beteg vagyok és nem tudom elviselni a maszkot. Gyűlölöm és örjöngök tömegben, ha hordanom kell. Haverom szerint most már nem fogják visszavezetni. Szerintetek visszavrzetik vagy nem?

2022. okt. 5. 13:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Csalódtam. Azt hittem megnyugszok, hogy a legtöbb ember úgy gondolja, hogy nem vezetik vissza. De miért kéne még visszavezetni? Elég volt már. Mindenki be van oltva, aki akarta. És nyáron is felmentek a számok augusztusban, mégsem volt bevezetve. Miért kell minden telet elcseszni ezzel? Ráadásul vakahol írták, hogy ha nem lesz korlátozás, akkor erős influenza járvány lehet. És mindez miért? Mert korlátozás volt és nem sikerült immunizálódni influenza ellen az elmúlt két évben.
2022. okt. 5. 14:45
 12/14 anonim ***** válasza:
58%
Szabad téren nincs az az ég, hogy felvegyem. Tömegközlekedésen meg random hordom, pl. influenzaszenzonban, vagy pollenszezonban.
2022. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92%
Szinte eselytelennek tartom,hogy visszavezessék.Mindenki beoltathatta már magát,aki akarta,emellett nem is volt értelme.A számok sem mutatnak komoly kiugrást.
2022. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem rendelek egy Tiki Medical maszkot, az kevésbé okoz bezártsági érzést, mivel az egy teljes PAPR, de ugyanakkor a PAPR-ok között pedig viszonylag mégis kicsi és hordozható.


Itt írnak róla a 444-en:

[link]


A lényeg, hogy nem kell a szűrő ellenében küszködnie a tüdően a lélegzéssel, hanem arról ventillátor és szezor gondoskodik, hogy a légcsere természetes módon a tüdő külön erőlködése nélkül folyjék. Kis tulzással szólva: a maszk belső légtere tágasabb, mmint a szokásos maszkoknál, és szinte egy kis külön ,,szobát'' képez, amibe természetes módoon lehet lélegezni.


Engem ez a kérdés nem annyira érint, egy kis széndioxid érzés engem különösebben nem zavar, de egy más ok miatt mégis érdekel ez az irányvonal. A PAPR-ok-nak ugyanis a szűrőképessége is erősebb, mivel az alászívás nagy részét ki tudja küszöbölni a légzésrásegítés, így kb. 1 : 2000 arányban tudnak kiküszöbölni szennnyeződést, kórokozókat. (Összehasonlításképp: a legerősebb hazai nem-PAPR maszk úgy tudom a KC Struktur, annál ez az arány kb. 1 : 100, mivel az alászívást csak ilyen arányban tudja kiküszöbölni).


A tömegközlekedés kérdését leginkább lábbalhajtós rollerrrel próbáltam kiküszöbölni. Arra ügyeltem a vételkor, hogy a kereke legalább 30 cm legyen, és felfújható tömlős, így a balaesetveszély kisebb. Ezzel együtt ehhez is kell óvatossg, a és a járdán igenis figyelni kell a kapualjból kilépő vagy váratlanul felbukkanó gyalogosokra.

2022. okt. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!