Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titeket mennyire zavar; ; ha...

Titeket mennyire zavar; ; ha az utcán; de főleg; ha a tömeg közlekedésben( főleg Pesten BKV: metró; busz ; villamos); Azt látjátok; H az okostelefonok objektívje; kamerája rátok van állítva?

Figyelt kérdés
Tudom; ezek kamerák 99%- ban ártalmatlanok; Nem minket akarnak fotózni. De lsd .pl Pesten láttalak; Pesten fotóztam Fb. csoportokba szoktak néha pl. Olyan fotót kitenni ( igaz kitakarva); amin rajta van az illető; aznõ tudta nélkül. ( Sőt 2014 ig ki se takarták). Elképzelto; hogy a 2012-13-as évektől; amikor is úgymond megjelentek széleskörben a kamerás okostelefonok ; ezzel párhuzamosan új mentális betegség is megjelent? Ez lenne az úgymond "telefon -kamera para"? Úgy tudom ; H azóta a pszhihiatriakon; egyes pacienseknel; ez egyfajta új(?!) paranoid tüntetek megjelenésével járt. Vélemények?

2021. nov. 15. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem zavar, marhára leszarom.
2021. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Engem meg érdekel; volt már H Pesten a tudtom kívül lefotoztak; és később jutott hozzám vissza a kép ; H tényleg...

Tehát van alapja a " kamera paranak".

30/F

2021. nov. 15. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem zavar, mivel az esetek 99%-ban csak a véletlen műve.

Nincs olyan mentális betegség, hogy "telefon-kamera para", és nem jelentek meg hozzá kapcsolódóan új paranoid tünetek... Egy paranoid skizofrén tüneteit nem lehet a kamerás okostelefonokra ráfogni.

Ez a félelem az alacsony önértékeléshez és valamivel súlyosabb esetekben a szociális fóbiához kapcsolódik.

2021. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én akarom eldönteni hogy hol, mikor és milyen okból jelenik meg rólam kép. Ennyi. Úgyhogy engem is zavarna ha valaki kirakna rólam képet úgy hogy felismerhető vagyok. Arc kitakarása nem hiszem hogy mindig működik de még mindig egy jobb opció mintha nem lenne ki takarva. Mert bizony rengeteg videó van ahol nincsenek kitakarva az arcok.

Én is bele szoktam botlani ilyenekbe, ilyenkor elgondolkozok hogy mi a fenét fényképez vajon a semmin. Merthogy semmit se csinálok csak állok. Volt már ilyen mert mikor odanéztem hirtelen elkapta a tekintetét és a telefont is.

2021. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Budapesten élek. Nekem a telefonparám az, mikor a rakparton kezembenyomják a telefont, hogy fotózzam már le őket.

Amit leírtál egyszer sem vettem észre. Sosem gondolok arra, hogy esetleg valaki lefényképez.


Egy-két alkalommal inkább az fordult meg a fejemben, hogy nincs-e hangrögzítés bekapcsolva. Abból azért több kellemetlenség adódhat.

2021. nov. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ööö. Ez éppenséggel aktuális nálam, viszont annyi problémám van jelenleg, hogy nem tulajdonítok ehhez nagyobb jelentőséget,mint ami. A sztori annyi, hogy valamelyik nap hazafele tartottam a helyi járatos buszon,majd egyszer csak felszállt egy fiatal anyuka a fiával és leültek az első, jobb ülésre a busz elején. Elővette a telefonját és elkezdett hátra fele kamerázni(hogy tényleg kamerázott e azt nem tudom). De nem ez volt az első eset. A másiknál random gyors hátrapillantottam leszállás előtt, és azt vettem észre, hogy valamelyik taknyos kameráz. Egy alkalomnál azt mondom, oké, megesik az ilyen. A mai fiatal generációból bármit kinézek. De az,hogy egy anyuka kameráz csak úgy a buszon.. Az nonszensz. :D
2021. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
... mikor egy egész BKV busz összes objektívje;S annak vakuja... Félelmetes volt
2021. nov. 17. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért ilyen nincs. Mindenki nyomkodja a telefonját, de minden kamera egy bkv buszon nem fog feléd nézni. Alapból ha valaki telefont nyomkod, nem teljesen függőlegesen tartja. Inkább kissé lefelé néz a kamera. Arcodba meg akkor ha telefonon beszél, akkor kerül csak olyan magassàgba.


Azért ez minden csak nem félelmetes. Azért az utolsó hozzászólásod nem gyenge paranoia.

2021. nov. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!