Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik gyógyszereket lehet...

Melyik gyógyszereket lehet összetörni?

Figyelt kérdés

Nem bírom lenyelnina reflux gyógyszerem, amely savlekötő és kb. olyan 1 cm nagyságú filmtabletta. Tudom nevettségesen hangzik de rettegek hogy félremegy és megfulladok. Egyébként ez gyakran az étkezésnél is előjön.

Szerintetek össze lehet törni a savlekötőket?



2022. okt. 19. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Van Gaviscon szirup, Salvus víz, szódabikarbóna, stb. A betegtájékoztatóban benne van, hogy mit hogy kell szedni, pl.:

"A tablettákat étkezés előtt 1 órával, szétrágás illetve széttörés nélkül, egészben, kevés vízzel vegye be."

"A filmtablettát egészben, szétrágás nélkül, 1 pohár vízzel kell lenyelni."

2022. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A salvus víz eddig nem igazán vált be, a Gavisconról még nem hallottam, utána kérdezek. Csak az a baj hogy ezt a gyógyszert a háziorvosom írta fel, vagyis az asszisztense mert a háziorvosom most nincs egy ideig. De a lényeg hogy kiadtam érte vagy 3000 Ft-ot, szóval akkor nek tudom mi legyen a maradék gyógyszerrel.
2022. okt. 19. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a gyógyszered pontos neve? Mi van a betegtájékoztatójában?
2022. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3as, Acilesol és most nézem hogy tájékoztatóban azt írja sajnos egyben kell lenyelni, ne törjem szét.
2022. okt. 19. 11:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok lenyelni egy gyógyszert sem, eddig világéletemben MINDENT összetörve vettem be. Nem lett tőle semmi bajom és mindig meggyógyultam. Kicsit segít a Gloup nevű zselé, azt ráteszed az összetört gyógyszerre és legaláb egybe lemegy mert összefogja.
2022. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok, mint az 5-ös, egész életemben összetört gyógyszert vettem be amikor kellett és ugyanúgy hatott. Amiből lehet, próbálok port vagy folyékonyat szerezni de ha tabletta, azt mindig összetöröm.
2022. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerésszel vagy az orvossal meg kellene ezt beszélni. Vannak kisebb méretű gyógyszerek. Van, amit könnyebb egyben lenyelni, már csak azért is, mert vacak az íze.
2022. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!