Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Paraffinolaj használata fülbe?

Paraffinolaj használata fülbe?

Figyelt kérdés

Fül-orr gégészeten paraffinolajat írtak fel, hogy azzal csepegtessek a fülembe időnként.

A gyógyszertárban kaptam egy kis üvegben és hozzá csepegtetőt is, de enm tudom, pontosan hogyan kell használni.

Illetve csepegtetés után hány percig kell várni, mielőtt kitörlöm a fülem?



2022. nov. 2. 18:04
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Köszi, viszont abban sem vagyok biztos, hogy jól használom a csepegtetőt.

[link]

egy ilyet kaptam az üveg olaj mellé.


A műanyag részt ugye húzzam rá a csepegtető vastagabbik végére, és a vékony fele megy a fülbe. És adagolás közben meg kell nyomnom a műanyagot, ugye?

Még nem kellett ilyet csinálnom.

2022. nov. 2. 21:18
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy egyszerű cseppentő, a műanyagot felrakod a vastagabb végére, a cseppentő végét beledugod az olajba, megnyomod a műanyagot és elengeded. Ezzel felszívja az olajat, kiengedni belőle pedig a műa. megnyomásával tudod.
2022. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Rosszabb ugye nem lehet a helyzet?

Lehet, hogy ideiglenesen jobban eldugul a fülem?

2022. nov. 2. 21:35
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár másodpercig fura érzés amikor belefolyik, de annak pillanatok alatt vége. Csináld nyugodtan. :)
2022. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :)

Ha ezt most úgy fogom érezni, hogy segít, ettől függetlenül érdemes lesz majd elmennem a fül-orr gégészetre valamikor?

2022. nov. 2. 21:59
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak annyi a probléma, hogy időnként felgyűlik a füledben a fülzsír amit nem tudsz eltávolítani, akkor nem. Rendszeresen megcsinálod ezt a kezelést és rendben tartja a füledet.
2022. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
És ha valakinek bent marad a fülzsír a fülében, az a kellemetlen érzésen kívül hosszú távon okozhat pl. hallásromlást?
2022. nov. 2. 23:22
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Halláscsökkenést mindenképpen okoz.
2022. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Akkor legalább maradandó következmény nem lesz.

Az a furcsa, hogy eddig soha nem volt a fülzsírral gondom, csak most kötöttem ki a fül-orr-gégészeten 30+ évesen. Mitől lehet? :(

Nyilván termelődött fülzsírom, de mindig ki tudott ürülni. A hallójárat bemenetéig mostam meg finoman. Ha rossz lenne a módszerem, akkor már eddig is lett volna probléma szerintem, de létezik, hogy 10-20 év kell hozzá? Ezt azért nem hinném.

2022. nov. 2. 23:43
 20/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem marad bent, én nem parafinolajat használok, hanem van kád, és forró fürdőnél minden alkalommal szoktam "merülni" úgy egy két percig. Ez bőven elég arra, hogy feloldja a fülviaszt és a fürdés után egy két órán belül "megindul mint a takony" és kiömlik.

Felejtsd el a zuhanyzást te is és szerezz egy kádat!

Üdv! A Nyulas.

2022. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!