Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Paraffinolaj használata fülbe?

Paraffinolaj használata fülbe?

Figyelt kérdés

Fül-orr gégészeten paraffinolajat írtak fel, hogy azzal csepegtessek a fülembe időnként.

A gyógyszertárban kaptam egy kis üvegben és hozzá csepegtetőt is, de enm tudom, pontosan hogyan kell használni.

Illetve csepegtetés után hány percig kell várni, mielőtt kitörlöm a fülem?



2022. nov. 2. 18:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Hát, én nem is tudom....Akkor használtunk paraffinolajat fülbe, ha élő rovar mászott bele, és nem volt más megoldás, s az megfulladt. Te miért akarod ezt? Fülzsír dugót ki kell mosni. Még jobban beledagadhat, ha erről van szó.
2022. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%

:D Régen a nyúlaknál használtuk fülatkára!


Látom fejlődik a magyar egészségügy :D

2022. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Belecsepegtetsz a füledbe egy keveset. Kicsit masszírozd a füledet hogy mindenhova jusson a ható anyag. Elég lesz 15mp. Ezután a másik oldalra fekszel ahova nem csepegtettél olajat és vársz 2-3 percet. Azért, hogy a ható anyag feloldja a fülzsírt és könnyebben ki tudjon jönni. Majd ezt megcsinálod a másik füleddel is. Nekem is sajnos olyan a fülem, hogy néha eldugul, de ez a módszer nekem működik.
2022. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Az olajtól nem fog bedagadni. Egyik oldaladra lefekszel, belecseppentesz a füledbe, majd vársz 5-10 percet, megfordulsz úgy, hogy teszel a füled alá egy papírtörlőt és ismétled. Ne várj csodát, nem fog azonnal megindulni a fülzsír, lazítani fogja.
2022. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és a végén mossam meg (vízzel) a fülemet, vagy csak töröljem meg eyg törölközővel?
2022. nov. 2. 19:42
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
A vizet most mellőzd egy ideig a fül körül
2022. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ok, de pár nap után hogyan távolítsam el a fellazított fülzsírt?
2022. nov. 2. 20:29
 8/31 anonim ***** válasza:
0%
Rázd ki mint a nyulak!
2022. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces... remélem, nem kerülsz ilyen helyzetbe, mert nem egy kellemes dolog.
2022. nov. 2. 20:39
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Ki fog jönni magától. Éjszaka a fejed alá tegyél egy törülközőt vagy valamit amit nem sajnálsz.
2022. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!