Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Házi orvos ezt megteheti?

Moncsika23 kérdése:

Házi orvos ezt megteheti?

Figyelt kérdés

December 1 én műtöttek.

Kaptam 6 hétre 0 fokon hajlítható térd rögzítőt,illetve a műtöt lábamra nem állhatok rá.

Igazából fekvő beteg vagyok.

Anyukám el vitte a papírjaimat és a dokinak az mondta hogy 2 hét múlva mennyek el hozzá,illetve érdeklődött,hogy meddig szeretnék tp-en maradni mert ezzel ő szerinte lehet dolgozni.



2022. dec. 6. 16:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
65%
Miért a házi? Műtét után nem a sebészez kell(ene) visszamenni?
2022. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Mit tehet meg az orvos?Mi a kérdés?Hogy behív magához 2 hét múlva?Egyszerű,felhívod 2 hét múlva vagy akár azonnal és elmondod szépen hogy megértse hogy te nem tudsz 2 hét múlva nála megjelenni és ha 6 hétig fenn kell legyen az a rögzítő akkor mit nem ért ezen hogy nem mászkálhatsz vele?

Ha a papírokon világosan rajta van hogy nem állhatsz rá 6 hétig akkor nem értem hogy mennél oda 2 hét múlva?Szerintem nem nézte át alaposan a papírokat.

2022. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es a háziorvos írja ki táppénzre nem a sebész.
2022. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért operálták a lábad?


Amugy ilyen esetben, a sebészet/baleseti sebészet az aki téged kezel. A háziorvos csak adminisztrativ vesz részt a kezelésedben, mert hogy ő illetékes a táppénzes papír kiállításában.


Nekem anno (jó régen) mind két lábam operálták, eleinte a korházi ambulanciai rendelésre jártam kontrolra, utána meg a szakorvosi rendelőbe jártam a gyógytorna melett.

És a háziorvosnak csak bevittem a szakorvosi papirokat és a háziorvos csak írta a táppénzes papírokat.


Nem hinném hogy a háziorvos szakmailag kész megállípitani hogy egy operált láb mikor számít munkaképesnek...


Lehet csak félreértettetek valamit...

2022. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen megyek vissza ahoz a dokihoz ski műtöt,de a házi orvos az aki tp-re vesz.

Igazából mindegy hogy jól el olvasta e a papírt vagy sem mert anyukám és az asszisztens is mondta neki,hogy.....

Itt annyi a kérdés hogy azért mert ő vesz tp-re meg mert ő a házi orvos attól ő azt meg e teheti ezek alapján hogy be hívat a rendelőbe mert 1 percre látni akar éppen mert unatkozik.

2022. dec. 6. 16:35
 6/13 A kérdező kommentje:

Denks műtétem volt.

Porc leválast szedtek ki,illetve a térdkalácsom volt nagyon elcsúszva amit a helyére tettek csavaros rögzítéssel.

2022. dec. 6. 16:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles megjelenni ha oda rendel ha nem tudsz.Mondom hívd fel és mondd el neki hogy nem tudsz odamenni.
2022. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel és közöld vele hogy ha látni akar akkor mentőt kérsz, mert magadtól nem tudsz bemenni hozzá...


Egyből nem akarja majd hogy bemenj:D

2022. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,erre voltam kíváncsi.

Nekem is az a tervem,hogy fel hívom és közlöm vele,hogy nem.

Ez a kérdés azért volt fontos számomra mert ha belém kőt a teloban és belém fog mert olyan,akkor nyílván már tudom bíztosra hogy ilyet nem kérhet és akkor én is tudok neki olyat mondani.

Köszönöm szépen a segítséget!

2022. dec. 6. 16:46
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as válasz a legjobb.Tényleg a mentő el tud vinni ha ennyire ragaszkodik hozzá.Hív egy mentőt és el is visznek tolószékben mivel világos hogy nem állhatsz rá a lábadra.Nem értem az ilyen kötekedő orvosokat.
2022. dec. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!