Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltörött a higanyos lázmérő,...

Eltörött a higanyos lázmérő, nem lesz gond ugye?

Figyelt kérdés
Három napja eltört a szobában a higanyos lázmérő (tuti hogy higanyos volt), ablakot nyitottam és megpróbáltam összeszedni az összes kis szétgurult golyót azonnal. Ha maradt valamennyi esetleg, amit nem vettem észre, attól lehet valami baj? Rémsztorikat, pánikkeltő cikkeket lehet olvasni a neten mindenfele, de ha netán maradt is néhány picit golyó, az a mennyiség nem veszélyes ugye?

2022. dec. 15. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig csak ilyen hőmérők voltak, mindenkinél törtek is, és nem volt semmi gond, szellőztettél, összeszedted, ne aggódj.
2022. dec. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ne izgulj valamennyi nehézfémet a szervezet kiizzad magából a hónaljakon keresztül. Akkor van gond ha sok kerül beléd, elraktározódik a mellben és rákot okoz. Férfiaknál is. Annyit tudsz segíteni rajta hogy izzasztó tevékenységet csinálsz, sport, szauna, stb.
2022. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Gyerekkoromban egyszer véletlenül eltörtem egy ilyet és amikor szedtem össze, annyira megtetszett maga az anyag, hogy utána még játszottam is vele egy kis kupakban... Csak később tudtam meg, hogy amúgy mérgező. Mára már felnőttem és semmi bajom :) Azzal, hogy összeszedted és szellőztettél is, minden oké lesz :)
2022. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sikerült kicsit megnyugodni, nem aggódom akkor emiatt 😊 de tényleg annyi pánikkeltő cikk van, én azért annyira szakszerűen nem jártam el, mint néhány cikkben írták, nem vettem fel maszkot se kesztyűt, csak felszedtem cellux segítségével amennyit tudtam/láttam, feltakarítottam a területet ahova esett és ablakot nyitottam, naponta többször szellőztetek amúgy is. Ha maradt is valamennyi az nagyon minimális lehet szabad szemmel/lámpával sem látható, szóval remélem nem lesz gond tényleg.
2022. dec. 15. 10:04
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, lehet bajod, azt kénporral kell leszórni és utána felporszívózni vagy felmosni. Gyógyszertárban vegyél ilyet.
2022. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Feltakarítottam amennyit láttam azonnal, hétfő este történt a baleset. Fel is mostam ahova leesett miután felszedtem celluxal a kis golyókat amit láttam, rögtön az eset után. Úgy tudom a kénpor se 100%, van ahol nem is árulnak és a párolgáson az se segít. Ha maradt is valamennyi, nagyon kevés maradhatott, ami mostmár gondolom úgyis elpárolgott, csak nem tudtam ez okozhat-e bármit is.
2022. dec. 15. 10:29
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Okozhat igen, ráadásul a higany nem ürül ki a szervezetből. A kénpor a mérgező hatását pont semlegesíti, de ha nincs, nincs.
2022. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Biztonság kedvéért elejtettem kérdésként a háziorvosnál, azt mondta ekkora mennyiségben nem lesz semmi, ha hosszú ideig nagy dózisnak lennék kitéve akkor lenne gond, de ez ennyinél nem áll fent, másnál is régen is ugyanúgy eltörtek ezek, azt mondta ne aggódjak. 😊
2022. dec. 15. 12:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Hárman voltunk testvérek, jó sok higanyost törtünk véletlenül, egyikünk sem kapott higanymérgezést.
2022. dec. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!