Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 1-1,5 órája ittam 2 csésze...

Ha 1-1,5 órája ittam 2 csésze kávét akkor nem lesz abból baj, ha erős fejfájásra veszek be Rubophent?

Figyelt kérdés

Órák óta nagyon fáj a fejem. De nem szoktam bevenni gyógyszert addig amíg tűrhető. Azt hittem nem lesz rá most szükség, de sajnos már nem bírom ki gyógyszer nélkül.

A kérdésem elsőre furcsának tűnhet, de úgy tudom, hogy a paracetamol és a koffein nem igen jönnek ki egymással. Vagy ennyi idő után már szabad azért?


2022. dec. 22. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baj. Nyugodtan beveheted (akár egyszerre is).
2022. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Paracetamol melle kavet vagy Colat ajanlanak az orvosok a UK-ben. Mukodik.
2022. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, épp ellenkezőleg. A koffein fokozza a fájdalomcsillapító hatást.

Egyébként rosszul teszed, hogy inkább órákig szenvedsz a fájdalomtól, semmi bajod nem lesz egy tablettától. Ha viszont hagyod elfajulni, nincs az a fájdalomcsillapító, ami elég lenne utána.

2022. dec. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Állatkísérleteknél és extra dózisoknál voltak májérték problémák. Viszont embernél nem bizonyított hogy rossz interakcióba lép.

Röviden az egész egy feltevés volt. Nyugodtan ihatod a kávét és dobhatod rá a rubofent :)

2022. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne rubofent vegyél be, az kevésbé hatásos szokott lenni. Algopyrin, aszpirin, kalmopirin jobb. De nagyobb mennyiségben szénsavas ital is értágító. Ha a kávét a koffein miatt vetted be, akkor máskor inkább erős teát igyál, a koffein kisebb dózisban értágító és a teában levő pentoxifillin szintén hat az érfalakra, de a vörösvértestek deformabilitását is javítja könnyebben átjutnak a kapillárisokon..
2022. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!