Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az ismerőseim?

Miért ilyenek az ismerőseim?

Figyelt kérdés
59 éves vagyok. Én nem szoktam beteg lenni. Még náthás is csak igen ritkán. Az ismerőseim, barátnőim szoktak gyengélkedni. Az egyik - neki nőgyógyászati műtétje is volt, régen - szinte állandóan orvoshoz jár. Itt fáj, ott fáj. Én mindig türelmesen meghallgattam - meg másokat is - sosem vontam kétségbe /kérdőjeleztem meg/ amit mondanak. Most nekem van problémám. Nem éreztem jól magam általánosan és sok év után elmentem a házi orvoshoz. Vérképből kiderült, hogy magas a cukor és koleszterinszint is. A kontroll vizsgálatok is ezt erősítették meg. Megemlítettem ezt ismerőseimnek, hiszen ők is mindig mondják a bajaikat. Le vagyok döbbenve a reakciókon. "Ebből csinálsz te ügyet?" "Az semmi!!! Nincs neked semmi bajod!!!" "Én nem mennék vissza a helyedben." Egyedül az eddig nem túl szimpatikus sógornőm mondta azt, "hát ez már cukor". A koleszterinre meg majd biztos kapsz csökkentőt." Miért viselkednek velem ilyen ellenszenvesen a közeli ismerőseim? Miért nekem nem lehet bajom?

2023. jan. 3. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezek tényleg nem olyan hű de nagy bajok, ilyenjei 60 évesen kb. minden embernek vannak. Örülj, hogy 60 évesen csak ennyi.

Nekem nagyanyám 60 évesen már 10 műtéten túl volt, meg egy rosszindulatú daganaton is.

Persze, mindenkinek a saját baja a legnagyobb, elhiszem, hogy jobb lenne makkegészségesnek lenni, de örülj neki, hogy viszonylag jó egészségnek örvendezel, az ismerőseid meg ne érdekeljenek. Nekik már az az egyetlen napi téma valszeg, hogy mikor kell legközelebb kórházba menni, ezért fitymállják le a te bajodat.

2023. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A cukor és a koleszterin nem olyan, mint a nátha, hogy 1-2 hét múlva elmúlik, hanem krónikus nyavalyák, amikkel meg kell tanulni együtt élni: életmódot kell változtatni, esetleg rendszeresen gyógyszert szedni és akkor sem múlik el, legfeljebb tünetmentes lesz. Ha visszatérsz a rossz szokásaidhoz, akkor újra felerősödnek a tüneteid.

Mindenkinek a maga baja a nagy komoly dolog. Itt a legtöbben ártalmatlan ciszták miatt is végstádiumú rákot vízionálnak. A migrén meg nagyon tud fájni, kiesik miatta az ember a munkából is. Hát a cukor meg a koleszterin mellett azért a legtöbben dolgoznak.

2023. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondom, hogy ezek olyan nagy bajok lennének az én koromban. Meg nem is ez a napi témám. Viszont amikor az ismerősöm elmondta, hogy megy orvoshoz ki akarja iratni magát.... Megemlítettem, hangsúlyozom csak megemlítettem, hogy én meg valószínű cukros vagyok. Kettő ++ mind a cukor mind a koleszterin mellett. Hát majdnem keresztbe lenyelt. Meg a másik két nő ismerősöm is. Azért ez fura. Bár én sosem szoktam panaszkodni. Én még úgy szocializálódtam, hogy beteg az akinek magas láza van vagy állandó fájdalmai. Én sem érzem magam betegnek csak fura a közérzetem. De ennyire ellenszenves reakciókra nem számítottam. Én mindig türelmesen végighallgattam, hogy nem tudott aludni, fáj a bokája stb. Ide megy orvoshoz, elintézi a húga által a gyógymasszőrt.. stb. soha nem vontam kétségbe amit mond. Hát nagyot csalódtam az ismerőseimben.
2023. jan. 3. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

A cukorra diéta kell, pont, semmi extra.


Ez nem betegség, akinek ellenben visszatérő, fertőzése, gyulladása, vagy komoly fájdalmai vannak, az pláne nem érti majd, hogy mit nyavalyogsz egy cukron meg koleszterinen.


Én pl tudod hányszor kívánom, hogy bár a glutén lenne az egyetlen bajom? Az diétával tökéletesen tünetmentes, ellenben az arthirisemmel.


Meg erre mit mondjon? Jaj szegény, megsimizlek? Nem. Cukros vagy, oké, menj dietetikushoz - de mellette élhetsz teljes életet. Egy nőgyógyászati problémákkal szenvedő nő meg nem.

2023. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hu, de félreértettétek a kérdést. Nem az a baj, hogy mi a bajom. Hanem miért ilyen ellenséges reakciót váltott ki hogy 1 MONDAT erejéig meg említettem. Csak ennyit vártam volna. "Hát ja, téged is utolért mint mindenki mást." Ennyi lezárva!!! Én nem így reagáltam egyszer sem amikor elmondták a bajaikat. /Megjegyzem krónikus egyiknek sincs./ "Ez semmi, vissza sem menne a helyemben, bezzeg az Ő alacsony vérnyomása ami miatt mindig kávét kell innia." Még egyszer az a bajom, hogy én mindig emberségesen viszonyultam. Én életemben először EMLÍTEM meg /tehát nem beszélek róla, nyavalygok csak megemlítem/.Most tagadjam le, mondjam, hogy makkegészséges vagyok? Nekem egy kicsit úgy jön le, az a baj, hogy a nagy népi versengésbe én is be merészeltem szállni. Most már nekem is van bajom. Ha nem is nagy de akkor is!Mindegy azért én továbbra is normális leszek. Legutóbb egy kollégám mondta, hogy romlanak a fogai meghallgattam, rosszindulatú megjegyzések nélkül. Ennyi!
2023. jan. 3. 12:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Látod, nemcsak az ismerőseid ilyenek, itt is megkaptad a részvétlenséget, pedig a cukorbetegség nem játék, feltéve ha nemcsak emelkedett, hanem valóban magas is, azt nem írtad mennyi. Ha csak emelkedett akkor életmód váltással, diétával karbantartható, de ez is állandó odafigyelést és kontrollt kíván.
2023. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már megvan a kontroll.Van diabéteszem ,de a nagyobb baj a másik. További kivizsgálások kellenek. Semleges reagálást vártam volna. Pl. "Ja, hát ez már korral jár... vagy azért vedd komolyan..Illetve egy munkatársam régen így reagálta le amikor olvasó szemüvegem lett: "Ideje volt már, ideje. Ne csak nekünk legyen". Olyan jópofa, humoros volt. Pont a 3 "Jó" ismerősöm akik tömény rosszindulattal voltak. Rosszul esett. Köszönöm a válaszokat.
2023. jan. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!