Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesanyám a napokban meghalt...

Édesanyám a napokban meghalt a Jahn Ferenc Délpesti kórházban. Amikor a patológián utoljára megnézhettük elég furcsa és zavaró dolgot láttunk. Járt így más is?

Figyelt kérdés

Csak reménykedni tudok abban, hogy utolsó lehelletével, Mamát épp meglàtva elmosolyodott.. remélem nem erőltették rá azt a mosolyt.

Olyan mosoly volt az arcán amit még nem làttam. A kérdésem az lenne, hogy tud erről valaki-valamit? A patológiai làtogatóba mosolyt húznak a halottakra? Ugye nem! Nekem ez morbid lenne... bárcsak az utolsó önszánt mosolya lenne..

Kérem aki tud erről valamit az ossza meg velem. Köszönöm!



2023. jan. 4. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem foglalkoznak ezzel, de előfordulhat hogy a halál után úgy merevednek az izmok, hogy mosolyra emlékeztetnek.


ezt nem lehetne beállítani, ha akarnánk se (hullamerevség és a későbbi petyhüdt izmok miatt sem)

2023. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Őszinte részvétem.

Nem csak ott, mindenhol ha valaki még látni szeretné.

Nem morbiditásból, hanem hogy ne egy eltorzult arc legyen az utolsó emlék róla. És csak akkor ha valaki még meg szeretné nézni.

Édesanyám a kezeim között halt meg, én csuktam le a szemét. Ez hajnalban történt, a bátyám délután tudott jönni hozzánk, még látni szerette volna hamvasztás előtt. Beszéltem a temetkezési vállalkozóval, mivel még nem szállították el hamvasztasra, kivitték a ravatalozóba, és meg tudta nézni. Szinte boldognak látszott az arca, mintha azt üzente volna hogy már jó helyen van.

Mégegyszer hangsúlyozom, ez nem morbiditás, nem kegyelet sértés, hanem az "utolsó vizuális emlék" megszépítése a cél.

2023. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Belgyógy Osztályon volt?
2023. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős volt ?
2023. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hétszer volt kórházban, hèt különböző orvosa volt, és mind a hèt leszarta őt! Ha csak elviszik egy ultrahangra kiderül, hogy mi baja van, de ennyit sem tettek meg! A 60 év körüliekkel már nem foglalkoznak mert ők már csak viszik a pénzt, a fiatalokat mèg talán megmentik mert ők mèg hozzák a pènzt,adóznak.. ezek már nem orvosok, ezek gyilkosok!!

63 éves volt anyukám és mind a hétszer a belgyógyászaton volt.. ha megszabad kérdezni miért kérdezted, hol volt és hogy hàny éves volt?

2023. jan. 25. 22:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnáljuk


Másnak is rosszak a tapasztalatai (e kórházzal

kapcs-ban)

2023. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!