Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjjeli bagoly vagyok, nagyon...

Éjjeli bagoly vagyok, nagyon mélyen alszom, viszont szeretnék átállni a korai kelésre! Hogyan tudom ezt megtenni fokozatosan?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben teljesen elcsúszott az elalvás-kelés időpontom. Éjjel 4-körül leszek álmos, dél előtt nem tudok felkelni, akárhány ébresztőt állítok akárhány készülékről. Próbáltam már mindenféle ébresztő alkalmazást, egyszerre több telefonról beállítani ébresztőt, egyik sem segített. Mindegyiket átalszom, fel sem kelek rájuk amíg nincs meg a napi 8-9 óra alvásom.


Sajnos a munkám sem segít abban, hogy időben keljek, mivel az teljesen kötetlen, illetve otthonról dolgozom. Sportolok minden nap, viszont ez sem elegendő, hogy lefárasszon estére. Nagyritkán sikerül felébrednem a reggeli ébresztőre, akkor egész nap fáradt vagyok (mivel aludtam vagy 3-4 órát), de este 8 óra körül átállok, nem érzem magam egyáltalán fáradtnak (gondolom a szervezetem megszokta, hogy későn fekszem) és még ilyenkor is ébren maradok éjjel 3-4-ig.


Utálok délben kelni, úgy érzem, hogy a fél napot átaludtam és semmi hasznosat nem csináltam, ezért szeretnék változtatni. Hogyan tudnék fokozatosan átállni a korai - vagy legalább korábbi - fekvés kelésre?



2023. jan. 17. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Nekem úgy sikerült visszatérnem a normális alvási rendhez, hogy egyik éjszaka nem feküdtem le aludni. És nap közben sem.


A fokozatosság nem vált be.

2023. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én minden nap fél órával korábbra húznám az ébresztőt. Aztán szép lassan csak elálmosodsz időben.
2023. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi olyan nincs, amit kizárólag reggel 7-kor lehetne megcsinálni. Akármikor kelsz-fekszel, egy nap akkor is csak 24 óra.
2023. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!