Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmusnak nevezhe...

Ez már alkoholizmusnak nevezhető? Ha igen, mit tudok tenni? Vagy csak egyszerűen rossz szokás?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, erős gimnáziumban tanulok. 4es tanuló vagyok, de nem vagyok magammal megelégedve és a szüleimnek is állandó csalódást okozok(nyilván nem szándékosan). Nehezen alszom el a sok stressz miatt. Havonta 2-3 alkalommal előfordul, hogy lelopózok a konyhába és húzok egy kicsit a pálinkás/tatrateás/likőrös vagy borosüvegen. Ilyenkor ilyen kellemes, zsibbasztó állapotba kerülök, és hatalmas nyugalommal meg afféle "minden rendben" érzéssel fekszem le. Egyébként bulizni nem járok, csendes vagyok és visszahúzódó,tehát ezenkívül visszafogott vagyok. Senki nem mondaná meg ezt rólam, hogy titokban iszogatok. Viszont nem merem elmondani senkinek, mert biztos megvetnének miatta a szüleim pedig még jobban csalódnának bennem. Mit tegyek? Hogyan oldjam a szorongásom?

2023. jan. 27. 17:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
Alkoholista akkor lennél, ha víz helyett is azt kötnéd be, reggel-délben-este mint a vizet. Vannak fokozatos kitüntetések: alfa, béta, delta, gamma.
2023. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

10#es: a részeg alkoholista férfi pontosan ugyanannyira visszataszító és undorító. Elcseszett lecsúszott életet tükröz, halom megoldatlan probémával. (Nem, a bulik nem ide tartoznak, a kérdező sem bulis, hanem mindennapi élet szituációról beszélt) Egyébként sem részegségről volt szó, hanem arról, hogy természetes és egészséges stresszkezelő dologok helyett egyenlőre kis mennyiségű alkoholhoz nyúl a kérdező...


Nem arról van szó, hogy csak a férfiak ihatnak alkoholt, a nők nem. Hanem arról, hogy a STRESSZ KEZELÉSRE nem megoldás az alkohol. Bulikban, alkalmakkor igen, az ember iszik. Na de ha már egy ISKOLAI stressz miatt (amin később röhögni fog, mert a stresszes élet az iskola után kezdődik főleg ha egyetemre akar menni) iszik valaki, az már baj...

2023. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2023. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 NTBS ***** válasza:
49%
Nem az még, de könnyen azzá válhat. Ha problémád van beszélgess emberekkel. Akár itt is. Ha van kedved írj.
2023. febr. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Csabi34 ***** válasza:
100%

Igen, potenciálisan ez már a kezdődő alkoholizmus jele. Az alkoholfogyasztás a stressz enyhítésének kísérlete, de végül hosszú távon rosszabbá teheti a problémákat és rontja a mentális egészséged.


Kezdj beszélgetni egy megbízható baráttal, akiben megbízol és bizalmasan kezelni az általad megosztott információkat. Ha nincs akkor háziorvos, pszichológus vagy más szakember (esetleg iskolai pszichológus) is segíthet.


Az alkoholfogyasztás megszüntetése fontos lépés a probléma megoldása érdekében, de ez nem oldja meg az alap problémát. Az alap problémák kezelése - mint például a stressz, önértékelési problémák, érzelmi instabilitás - nélkülözhetetlen a hosszú távú javuláshoz, egy pszichológus lehet a legmegfelelőbb a mélyebb okok feltárásában. Mindenképpen fejezd be az alkohol ivást azonnal, ha képes vagy rá. Ha nem, akkor mindenképpen mielőbb fordulj szakemberhez.

Ha bármi kérdésed van, ami nem tartozik a nyilvánosságra, kérdezz nyugodtan privát üzenetben.

2023. febr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Miòta csinàlod ezt?
2023. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%

Szia, ez nem alkoholistaság, én szórakozásból iszok egyedül esténként mindig pár pohár bort. Nincs ezzel baj sztem, csak sajnos a mai társadalom mindent elítél. De nem az miatt iszol sztem te, mert nem vagy magaddal megelégedve hanem mert szereted a piát csak ezt magadnak sem mered bevallani. Én nagyon meg vagyok elégedve magammal mégis iszok titokban. Mert jó érzés titokban inni én is fiatal lány vagyok amúgy. A meggylikőr a kedvenc piám amugy.

De minden pia bejön.

2023. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%
És én nem havi egy két alkalommal iszok hanem heti 1-2. De van mikor 1 hónapig a pia felé se nézek. A 17. vagyok.
2023. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
100%
Mi újság feléd kedves kérdező?
2023. ápr. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
48%
Inkább 2 dl langyos kakaót igyál.
2023. aug. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!