Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmusnak nevezhe...

Ez már alkoholizmusnak nevezhető? Ha igen, mit tudok tenni? Vagy csak egyszerűen rossz szokás?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, erős gimnáziumban tanulok. 4es tanuló vagyok, de nem vagyok magammal megelégedve és a szüleimnek is állandó csalódást okozok(nyilván nem szándékosan). Nehezen alszom el a sok stressz miatt. Havonta 2-3 alkalommal előfordul, hogy lelopózok a konyhába és húzok egy kicsit a pálinkás/tatrateás/likőrös vagy borosüvegen. Ilyenkor ilyen kellemes, zsibbasztó állapotba kerülök, és hatalmas nyugalommal meg afféle "minden rendben" érzéssel fekszem le. Egyébként bulizni nem járok, csendes vagyok és visszahúzódó,tehát ezenkívül visszafogott vagyok. Senki nem mondaná meg ezt rólam, hogy titokban iszogatok. Viszont nem merem elmondani senkinek, mert biztos megvetnének miatta a szüleim pedig még jobban csalódnának bennem. Mit tegyek? Hogyan oldjam a szorongásom?

2023. jan. 27. 17:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha még nem is alkoholizmus, de az első lépcsőfok affelé. Szerintem ne alkohollal próbálj elaludni, mert lehet, hogy hamarabb elalszol, de nem lesz pihentetőbb alvásod tőle.
2023. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%

Olyan szülőknek, akik nem a gyerekük problémáját oldják meg, csak stresszelik: ők a betegek.

De ez távol áll az alkoholizmustól.

Szerinted hány osztálytársad iszik meg egy hétvége alatt annyit, mint te 4 hónap alatt? Elég sok.

2023. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem alkoholizmus, de mivel fiatal vagy még az iszogatáshoz, pláne a stressz alkohollal való kezeléséhez, lehet belőle alkoholizmus könnyen.

Tudnod kell azt is, hogy alkoholista többnyire azokból lesz, akik nem számíthattak egyik vagy mindkét szülőjükre. Nagyon nincs rendben, ha a szüleid már azért csalódottak, mert nem vagy színjeles egy erős gimiben. Különb árut rendeltek az univerzumtól, erre csak egy négyes tanulót kaptak?! Akasszák fel magukat. Hagyd abba a kortyolgatást, mert ezzel csak szívességet teszel nekik: ha felnőttként szétcsúszol, majd igazolva látják, hogy gyerekként joggal vonták meg tőled a szeretetüket. Ha vannak testvéreid, velük is ilyenek?

2023. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim hibája, ők mindig mindent megadnak nekem, a legjobb szülők a világon. Az iskola az oka a szorongásomnak. Viszont nem bírom nézni ha a szüleim el vannak keseredve.
2023. jan. 27. 17:21
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is volt ilyen fiatalabb koromba. Vettem egy üveg cserszegit és időnként meghúztam. Itt vagyok. :)
2023. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid elvárják, hogy ötös legyél? Ha nem, akkor nekik nem okozol csalódást, ha igen, akkor nem normálisak és ebben az esetben de, velük van a baj.


Ha nem várják el, akkor csak és kizárólag saját magadnak generálod a problémát, hiteted el magaddal hogy te biztosan csalódást okozol és az egyik legrosszabb eszközzel próbálod magad nyugtatni. Nem alkoholizmus, de tényleg egy lépcső afelé.


Kezd el kezelni stresszt és keresd meg miért van teljesítményszorongásod és megfelelési kényszered. Én is ilyen voltam, állandóan a jegyek miatt aggódtam, de a tesóm mivel kis zseni volt és mindig én voltam a hülyébb gyerek ezért alakult ki bennem a szorongás és durva megfelelési kényszer, nem magamnak, hanem a szüleimnek akartam megfelelni. Ez nem normális, de tudom az okot, pszichológushoz jártam évekig. Soha nem nyúltam italhoz mert féltem, visszafordíthatatlan lesz egyszer. Ugyanezért soha nem próbáltam ki a cigit sem, mert amennyire durván stresszes vagyok egyenes út lett volna a függőségig. Ha stressz esetben piához, cigihez nyúlsz, később amikor az életben csak nagyobb stressz fog érteni, akár mondhatom az érettségit is, mint egy nevetséges matekdoga akkor mi lesz, mihez nyúlsz? Még több alkohol kell majd vagy mi lesz? Ezzel csak óvatosan....


Én inkább meditálok és magnéziumot szedek meg hallgatok nyugtató zenéket és rendszeresen jártam szakemberhez.

2023. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kezeld a stresszt máshogy. Magnézium, meditálás, jóga. Ha stresszes feszült vagy nézz meg egy vicces mesefilmet, nézz videókat, nekem beválik az is, ha itt GYIK-en olvasok hülye kérdéseket és sokszor nevetek. Vagy fess (akár számfestőt ha nem tudsz festeni), hallgass zenét közben táncolj, sportolj, igyál sok vizet, este inkább igyál egy bögre nyugtató teát pl. citromfüvet ne az alkoholt lötzyintsd fel. Ha nem tudsz aludni igyál egy bögre langyos tejet egy teáskanál cukorral, valaki ettől hamar kidől. Rengeteg stresszkezelési tipp van ami EGÉSZSÉGES.
2023. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak pozitív és negatív stresszkezelési technikák.

Amit az utolsó leírt, az a pozitív.

Ha dohányoznál, drogoznál, alkoholizálnál, szerencsejátékoznál, az lenne a negatív.

2023. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
a nők nem ihatnak alkoholt, mert erkölcstelen.csak pasiknak lehet. 😏
2023. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9%
Egy részeg nő undorító, ezt jó ha megjegyzitek nők, lányok és asszonyok.
2023. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!