Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már olyan hogy vki...

Volt már olyan hogy vki elájult a környezetedben?

Figyelt kérdés

Pl. iskolában vagy munkahelyen?

Ki volt aki segített?

Tudták, hogy mit kell tenni ilyenkor?


18l



2023. febr. 3. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
csak messziről láttam iskolai rendezvényeken összeeső diákokat (nyári 40 fok + öltöny kombó, képzelheted...)
2023. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Volt. Hát én leblokkoltam, úgyhogy mások tudták, hogy kell felszedni, mit kérdezzenek, hogy kezeljék a helyzetet.
2023. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk volt egy ájulós osztálytársnőm, ha jól emlékszem, végül kiderült hogy csak nem reggelizik és ha 10-kor kihívták felelni, többször összeesett.

Eleinte mindenki nagyon megijedt, még a tanárnő is, sokat tenni nem tudtam (kb9 évesen). Suliorvost hívták, vizet adtak neki meg talán szőlőcukrot.

Utána sokáig aggódtam, mi baja, bennem maradt a rossz érzés.

Azóta én is ájultam már el felnőttként, nem is olyan rémes.

2023. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem, én szoktam régebben elájulni. Mindig segített valaki. Férjem már igen gyakorlottan szed fel és tudja, mit kell csinálni.
2023. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
76%
Persze, sulis koromban a buszon szinte naponta hullottak az emberek amikor tanév vége felé a dögmelegben kellett végigállni 1 órát a levegőtlen járművön. A bőrüléses ikarus, mint a katlan, olyan volt. Ha oda tudtam férni, persze próbáltam segíteni. Egyszer ájultam én is buszon de akkor pont leszartak, magamhoz tértem és felálltam. Előtte még évzárón dőltem ki elsőben, kint kellett állni a napon sokáig. Kórusban is tapasztaltam ájulást, amikor fülledt helyen kellett állnunk órákat.
2023. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én, általában le tudok feküdni és akkor elmúlik a szédülés de akkor nem volt hová, nem ettem előtte és meleg is volt, állni kellett. Vizem se volt éppen.
2023. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Hol történt? Arra sem lett volna mód, hogy leülj gyorsan? Vagy túl gyorsan történt az egész?

2023. szept. 18. 13:33
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Látni nem láttam, báár földön fekvő embert igen (már körülvették).



Viszont nálam garantáltan jön az ájulásmegelőző rosszullét, ha egyhelyben kell állnom.



12 éves koromban jött az első, egy szentmisén. Szerencsére oszlop volt mellettem. Egyre inkább éreztem, hogy rossz állni, rossz állni, majd gyengülés, erős fejzúgás, fura látás, hideg veríték, majd a végén önkéntelen támaszkodás balra (szerencsére ott volt az oszlop). A mise további részén térdeltem a földön végig.


Kb 20-21 évesen egy reformátusi gyülejezeti alkalmon kellett a fellépésünk után állni, mint a lovak. Tömegnyomor, gázos fűtés, gyertyák.

Ott a szerencsém az ajtó volt, amin szó szerint kifordultam és kívül lecsorogtam a földre.


De enyhébben volt már buszon, volt már (nem zsúfolt helyen!!) tüzijáték nézése közben.

Egész enyhén kiállításon, sorban állásnál.



Az egyhelyben állást nagyon kell kerülnöm.

2023. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Vizsga előtt volt, álltunk a folyosón, nem voltak székek. Végülis elkaptak, nem estem el, hoztak nekem vizet, székeket, müzliszeletet, borogatáshoz kaptam egy vizes ruhát, és az ablakhoz ültettek. Ez nagy segítség volt. Máskor is volt hogy elájultam de az otthon volt, és hamar jobban lettem, ott is hoztak vizet.
2023. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Persze több is. Vonaton állva utaztam mert tele volt, és csávó elájult és pont nekem dőlt. Még jó hogy tartott az ajtó. Meg fesztiválon úgy kidőlt előttem a csajszi hogy csak úgy csattant. Sorbanálláskor a piás pultnál. Aztán felkelt és megint elájult. De kb mindenki csak örült hogy közelebb jutott a pulthoz, szegényen alig akartak segíteni. Suliban ájulások alap, egyszer meg én dőltem ki majdnem érzéstelenítő után a buszmegállóban, azt hittem meghalok, emberek, iszonyat nehéz akarattal kijönni az ájulásérzetből!
2023. szept. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!