Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Krònikus fàjdalom szindròma?

Krònikus fàjdalom szindròma?

Figyelt kérdés

Sziasztok ezzel a kifejezèssel nemrèg talàlkoztam

Ènis ebben “szenvedek”?

Lumbàgom van (de ezt eddig csak egy altalànos orvos mondta ès nem is került jobban kiviszgàlàs alà)

A derekam alsò rèszènèl jobb oldal kb 4ève kezdôdött nèha egèsz borzaestòan fàj egèsszen a làbfejemig belenyilal iszonyat fàjdalom,de az màr egèsz ritkàn viszont hetente többször èrzem ès fôleg mikor megpihenek hogy szùr èget szinte..fàj a derekam mint amikor ideg becsípôdik

A màsik fàjàsom pedig a bal karom

Többször tört

Ès ami a legtovàbb tartò,legnehezebben gyògyult törèsem az a csuklòm tört el egyszerre 2helyen màr vagy 10-tizen ève

Ès azòta is gyakran nagyon gyakran ùgyerzem mintha az egèsz bal alkaromban (könyèktöl a kèzfejig) a csontjaim fàjnànak belülröl szùrò nyilalò hasogatò fàjdalom

Ha megterhelem akkor garantàlt az “èlvezet” ès ami eddig bevàlt az ha szorítom kötözèssel se krèmek se balzsamok nem segítettek

Fàjdalomcsillapítò hatàstalan

Ès sokszor èrzem mintha kimenne az erô a karombol mintha elfàradna

Ez lenne a krònikus fàjdalom szindròma….?

A derekam miatt sokszor az alvàssal is hadakozom pontosabban a fekvèssel…sehogy nem jò


2023. febr. 11. 03:15
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Egy ismerősömnek fájt egy csomó testrésze. Arra kértem, hogy menjen el csontkovácshoz. Nem akart elmenni, egyrészt azért, mert pénzbe kerül, másrészt azért, mert tartott attól, hogy romlana a fájdalom, nem pedig elmúlna. De végül elment a csontkovácshoz.

Másnapra elmúltak a fájdalmai.

Ezen felbuzdulva én is elmentem ugyanahhoz a csontkovácshoz. Nekem nem fájtak testrészeim, hanem scoliosis, egyebek miatt.

Maga a kezelés nem leányálom, de éreztem, ahogy a helyükre kerültek az ízületek.

Azt nem tudom, hogy a Te életedben hasznos lenne-e ez a terápia, ezért a helyedben felhívnék egyet telefonon és megkérdezném.


A másik, ami eszembe jutott a soraid olvasásakor, hogy bizonyos fájdalmakat okozhat az is, ha pl autoimmun betegség vagy glutenérzékenység van és a jó hír az, hogy ha tényleg ez áll a háttérben, akkor kajálással tudsz ezen változtatni, mármint, ha nem eszel bizonyos kajákat, akkor nem jön elő a fájdalom.

Viszont ehhez drasztikus változtatásra van szükség.

De megéri.

Vizsgáltasd ki magadat, hogy van-e ételintolerancia, cöliákia, glutenérzékenység, autoimmun betegség, Hashimoto pajzsmirigy gyulladás.

Nagyon rajta kell lenned a témán, mert a Te érdeked, hogy ki legyen derítve, hogy mi bajod van.

Haladó orvost válassz, olyat, aki a legújabb kutatási eredményekkel is képben van.


Nekem is van úgy, hogy ha eszem valamit, elkezdenek fájni a csontok. Egyszerűen annyi, hogy akkor legközelebb nem eszik olyat az ember.

Nekem is rengeteg dolgot ki kellett iktatni.

Milyen táplálkozást folytatsz?

Figyeld a vércsoportodat is.

Menj el a vizsgálatokra, de egyből olyan labort csináltass, amiben legyen autoimmun panel és minden egyéb.

Ha megengedheted magadnak, akkor magán orvoshoz fordulni célszerű.

Addig is figyelj arra, hogy milyen kaják fogyasztása után vannak fájdalmak és azokat iktasd ki.

Olyan egyszerű dolgok is okozhatják, amikre nem is gondolnál.

2023. febr. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csuklótörés fájdalma elkísér egy életen át. Ellenben egy 4 éve tartó derékfájdalom...kellene egy MR, ha sérv van a csontkovács nem biztos, hogy jó út. Ezt a diagnózist rám is rám sütötték fél éves fájdalom után, majd 6 év szenvedés után kiderült az izomprobléma.
2023. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1es

Huuhaaa

Mint egy festômûvèsz aki megvakulna..

Szakàcs sèfnövendèk vagyok

Vegyesen eszem de igazi hùsimàdò vagyok

Most ezzel elègge meghôköltem :O

Nos ezek így eleg para dolgoknak hangzanak fôleg e nemehetek bàrmit :O nah ez fàjna

Köszi a tanàcsot persze

Ès mostmàr ràszànom magam vizsgàlatokra mert 28èvesen mèg korai lenne “öregsègben”szenvedni

A karommal meg nemtudom ùgygondolom hogy az az epikus csuklòtörès lehet a ludas vagyis az orvos aki kezelt 2x5nap nyitott gipsz 10teràpiàs kezelèssorozat ès a vègèn mikor kèrdezte na hogy van?mondom fàj mozgatni tudom de fàj..ès aztmondta majd elmulik

10napig NE MÀSSZAK FÁRA ÈS NE FOCIZZAK……..mondta 10en ève

Mindenesetre kerítek egy rendes orvost hogy kivizsgàljanak alaposan

2023. febr. 11. 12:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Na, glutén és stb érzékenység egy derékfájás miatt?! Ennél sokkal banálisabb a dolog, vagy van valami gerincproblémád vagy izomeredetű. Ha a glutén és társai okoznák akkor több izület lenne érzékeny és gyulladt.
2023. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet hülyèn hangzik..

Règen birkoztam elkezdett fàjni a hàtam amire aztmondta az orvos hogy gerincsèrv ès a birkozàst mellôzzem…

Ugy is tettem 1-2èvig fàjt a hàtam nem folyamatosan..

Utànna abbamaradt ès jooosokèvre rà kezdôdött ez a dolog a derekammal…lehet köze egymàshoz..?

2023. febr. 11. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves hozzászólók, azt írtam, hogy hívjon fel egy csontkovácsot és kérdezze meg tőle, hogy mi a véleménye. Nem azt írtam, hogy azonnal menjen el. Célszerű előbb tájékozódni. Az az ember, akit említettem, profinak tűnt, szerintem tud egy ilyen kérdésre válaszolni, jobban is, mint mi. Ezért ajánlottam.


A derékfájásnak semmi köze a glutenérzékenységhez, nem kellene kiforgatni a szavaikat.


A kérdező többféle fájdalmról írt.


Az egyik problémájával szerintem optimális lehet megkérdeznie egy csontkovácsot. Ennyi.


A kérdésben szereplő "krónikus fájdalom szindróma" miatt írtam a vérképet.


Azt írta a kérdező, hogy a csontja is fáj, ott is, ahol nem "indokolt" (ha jól értettem). Emiatt írtam a többi kivizsgálásról.


Szerintem az, hogy felhív valaki egy csontkovácsot, csak pár perc és nem kerül sokba, viszont olyan információkat kaphat, amiket mi itt nem tudunk megadni.


A csontok fájdalma pedig saját tapasztalatom volt, azért írtam azokat a tanácsokat.


Tesómnak és nekem ugyanolyan betegségünk van, ő nem tartja a szükséges étrendet és vannak fájdalmai, én tartom és nekem nincsenek.


De kérdező, lehet, hogy egy normális multivitamin, ásványi anyag, nyomelem kombináció is megoldaná a dolgot (mármint az egyiket).

A G&G multivitamint próbáld ki és ha szedsz D3-at, akkor szedj K vitamint is, de nem mindegy, hogy milyet.

A Youtube-on hallgasd meg Szabó Gál Bence videóit, ő beszél ezekről is és kompetens. Az ő termékei is jók!

2023. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanàcsot ès igen mindenkèpp informàlòdok 1x is mielôtt bàrmibe belefogok szòval csak vèlemèny tanàcs esetleg tapasztalat ami èrdekel

Mindenkèpp megfogadom a tanàcsot mert mostmàr kezd elegemlenni ezekböl a fàjdalmakbol

A karom règebben kevèsbè fàjt pl 5-6ève mint mostansàg

Az ökonet/biocom termèkeit eszem màr règòta hogy segített e nemtudom..lehet rosszabblenne ha nemszednèm ôket

Ès amit èrzek csontokat hogy fàj a karomban indokolt csak a bal karom

Volt nyilttörès ami rosszul fort ès ujra eltörtèk

3x tört “hagyomànyosan”

A csuklòm 2x tört abbol egyszer 2helyen

Az ujjaim a hüvelyken kívül mind tört a kicsi az 5-6alkalommal biztos

Ès ez csak a bal karom

A többi kevesebbszer

A nyakamon ès a gerincemen kívûl szinte minden ami el/be törhet

Nameg ami mèg nem az a pènisz

Bringàzàs görizès volt nagyesetben a ludas..

A nyilt törèsem az az egy volt hòlapàtolàs közben… na akkor hànytam is egy szèpet

Szoval elèggè leamortizàltam a balomat így valahol èrtem is szegènyt hogy mièrt fàj de ismerek olyat aki szintèn szèpen törte magàt ès rendbenvan

Èn a “profi” orvosaimra gyanakodom hogy agyonkezeltek szakszerûen… mint amikor a szakadt inszalagjaimat mègjobban kifeszítettèk ès gipszberaktak ès amikor egy rendes doki làtta a leleteket fogta a fejèt hogy ez valami barom lehetett de sajnos ahhoz a dokihoz nemtudtam sokàig jàrni balesete volt..a többi meg “sinter” volt..tisztelet a nagyonritka kivètelnek aki nàlunk megfordult…

Rengeteg “sikersztory” kering az ottani “gyògyítòkrol”

2023. febr. 11. 18:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne ökonetes termékeket szedj. Nem megfelelő kötésben vannak a hatóanyagok.

Azokat próbáld ki, amiket javasoltam. Meglátod, ég és föld lesz a különbség.

És sok sikert kívánok ahhoz, hogy jó orvost találj.

2023. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt tanulmányozd:

[link]


Az MLM-es cuccok nagy része felesleges pénzkidobás. Drága és nem is hatékony. Lehet drága, de akkor legalább legyen jó! Nem?

2023. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!