Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Átlagemberként is érdemes...

Átlagemberként is érdemes fogyasztanom fehérjeturmixot?

Figyelt kérdés

Nem sportolok, egy átlagos fizikumú, talán kicsit sovány - de közel sem ektomorf testalkatú -srác vagyok. Ülő munkát végzek, szoktam éjjelezni hetente kétszer.


Könnyen szedek magamra izmot, de szerintem zsírt is.


No de nem is ez a lényeg. Főleg növényi eredetű táplálékokon élek, naponta többször (5-6) étkezem, de a fehérjebevitelem szerintem kevés.


A vicces az, hogy a fehérjét inkább szellemi teljesítményfokozónak használnám, mint a teát vagy az étcsokit. (persze a fentebb említett kevés fehérjebevitelem is közrejátszik)


Azt vettem észre, hogy jobban pörög az agyam, ha iszok egy fehérjeturmixot. (itt megjegyezném, hogy szellemileg fokozottan igénybe vagyok véve)


Most gyors felszívódású fehérjével játszadozom, de lehet mással kéne próbálkoznom.


(100% Whey Protein Professional, Scitec Nutrition)



2018. jún. 2. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A fehérjepor az csak egy kiegészítő ,egy lehetőség . Ihatod ha kevés a beviteled. De egyébként ha ülőmunkát végzel,és nem sportolsz,akkor meglehetősen kevés a fehérjeigényed . A növényekben is van .
2018. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hidd el így is elég fehérjét veszel magadhoz, sok ember nincs tisztában a húson kívül milyen rengeteget eszik a növényekből. Pl a rizs, általánosan mindenki fogyasztja, csupán szénhidrátként gondolunk rá aztán tessék:

[link]

2018. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de az aminosavak fele wincs benne a növényi fehérjékben.
2018. jún. 2. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Az számít, hogy kevés-e a fehérjebeviteled, hiszen fehérjét ad és kész, nem csodaszer, az izmokhoz semmi köze azon túl, hogy azoknak egy pici fehérje is kell, de a fehérjeigény zömét mindenkinek más adja, koksz nélkül legalábbis.


Én inkább étrendet változtatnék (növényekből is bevihető a szükséges fehérje, ha nem igen kicsi a kalóriaigényed és nem olyan az ízlésed, hogy valamiért a fehérjeszegényebb ételeket eszed), de semmi baj nincs a fehérjeporral sem, ha neked úgy oldható meg kényelmesebben.

2018. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"az aminosavak fele wincs benne a növényi fehérjékben."


De hát akkor hogyan tudnak belőlük vegetáriánus fehérjeporokat gyártani amit a vega testépítők tudnak használni? Rizsfehérje és borsófehérje por is nagyon elterjedt régóta, az egyik csak rizs a másik csak borsóból van szóval muszáj, hogy megfelelő fehérjét tartalmazzanak:

[link]

[link]

2018. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, minden aminosav megvan a növényekben is, csak más-más arányban. Így ha naponta eszel legalább 2-3 féle eltérő zöldséget, gyümölcsöt, gabonát vagy hüvelyest, olajos magvat, elkerülhetetlen, hogy komplett fehérjeprofil jöjjön össze. Fizikai képtelenség fehérjehiányosnak lenni egy min. 2000kcal-os étrenden, még akkor is ha, csak különféle gyümölcsöket eszel.


A babfélék többnyire teljes értékűek amúgy, ahogy a gabonák egy része is.

2018. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm a választ, ez némileg eloszlatta a tévhiteimet.


(a többieknek is köszönöm)

2018. jún. 5. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!