Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért félek a haláltól?

Miért félek a haláltól?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és nem tudom elfogadni, hogy nekem is el fog jönni azaz idő mind mindenki másnak az hogy az ember Nem élhet örökké.sokszor ezen stresszelek És ez nekem félelmetes.

Mindig is az a vágyam hogy örök életű legyek. A jövőket elfedezni



2023. márc. 14. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:

érdekes, sokan pont a te korodban érzik úgy (vagy élnek úgy) leginkább, mintha az élet örökké tartana

úgy kell feldolgozni, ahogy minden másnál is, hogy semmi jó dolog nem tart örökké, de ettől még nem agyalsz rajta, mi lesz, ha egyszer majd véget ér, főleg nem úgy, ha még távol a vég

amúgy meg ahogy telnek az évek, egyre több olyan dologgal, változással fogsz találkozni a világban, amikről úgy érzed majd, hogy talán jobb is, ha nem látod, mi lesz belőle.

2023. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ne félj tőle egyszer úgyis eljön elkerülhetetlenül.
2023. márc. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, én sem élek / gondolkodok úgy, mintha az élet örökké tartana. Én ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogy ha minden igaz, még azért messze a vég. Igazából ilyenkor elodázom a félelmem, de most mi mást tehetnél? Halaszd el, majd ráérsz mélyebben gondolni rá később. Amit tehetsz ezen kívül, hogy vigyázol magadra.
2023. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ti vennétek be halhatatlanság kapszulát? Én igen
2023. márc. 14. 23:54
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Jobban teszed ha leulsz magadba es elkepzeled a legrosszabbat hogy meghalsz eltemetnek elsiratnak es az elet megy tovabb nelkuled. Ezt annyiszor kepzeld el, hogy mar unalmassa valik a gondolat, es azon fogod magad kapni, hogy mar nem isfelsz tole, elfogadtad h ez megtortenhet.
2023. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

En het eves koromban sokkot kaptam, aztan 14, 18,es otven evesen ugyanigy vagyok. Nem a meghalastol felek mar, sot, azt is elengedtem az evek soran, hogy ebben a testben ebben az eletben letezzek, de tudni szeretnem, hogy az en vagyok en erzes orokke tart.

Tulajdonkeppen a letezes, az ido es a ter vegtelensege es az, hogy mindannyian egy tudatosan erzekelo en vagyunk, annyira felfoghatatlan, hogy egy tudomanyban hivo ember szamara sem letezhet az, hogy megszununk, es meg csak nem is fogjuk tudni.

Fittyfenet. Akkor megint en vagyok en tortenik es valamilyen formaban mind tudni fogjuk, hogy itt vagyok most.

2023. márc. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy messze a vég? Attól, hogy fiatal vagy, attól még akár holnap is eljöhet vagy a következő pillanatban. Lehet tüdőembóliád is fiatalon,(legrosszabb a megfulladás) kaphatsz rákot is.

A kor nem jelent semmit.


A rokonom mikor a kórházban haldoklott rákban, tudta hogy onnan már nem megy haza. Azt mondta az orvos, a betegtől függ mennyi ideje van még. Napjai, órái, percei. Tőle függ, mennyire küzd. Az elfekvőnek nevezett részlegen, egy paraván mögé teszik a betegeket haldokolni, akiken már nem lehet segíteni. Borzalmas lehetett, ahogy a tüdőáttétek miatt, lassan de biztosan megfulladt azon az éjszaka, a paraván mögött.

2023. márc. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es


Csak akkor venném be a halhatatlanság kapszulát, ha a szeretteim is mind kapnának, így pl. majd a gyerekem is. A szeretteim nélkül nem akarnék örökké élni. Most gondolj bele, ott lennél 500 éves, és már hány családtagod halt meg, de ezzel az óriási gyásszal kellene tovább élni. Vagy túl teszed magad, és alapítasz úgy családot, tudván, hogy ők is meghalnak, vagy egedül leszel az idők végezetéig. Én ezt azért nem akarnám.

2023. márc. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vennék be, mert egy idő után minden elpusztulna, tönkremenne amiért éltem. Épp ez a "szép" a halandóságban, adott egy időszak, közel 1 évtized és több érintőleges korszakból kapsz egy kis ízelítőt, mégis a sajátod fog a legjobban meghatározni. Semmi értelme nincs 120 évesen még éldegélni, haszontalan és elavult tapasztalatokkal, kortársak nélkül.

Nem lenne értelme az életnek, és a célok elérésének lehetősége és redukálódna.

2023. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*évszázad
2023. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!