Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok reggel felkeln...

Miért nem tudok reggel felkelni? Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok, diák. Májusban lesznek nagyon kemény vizsgáim, amikre sokat kellene készülnöm még. Mindig eltervezem, hogy felkelek reggel 8kor, legkésőbb 9 vagy fél 10kor, de sosem jön össze.

Állítok ébresztőt is meg minden (5 percenként van új időpont, és kB. 25x csörög az ébresztő, de van 1-3 alkalom, amikor reflexből kinyomom, és felkelnék, de a mély álmosság egy pillanat alatt visszaránt, a maradék 20 csorgesre nem is reagálok, sokszor engem ismerősök hivogatnak olyankor már, de semmilyen ingert nem fogok fel olyankor,nem ébredek fel rá).


Azt elismerem, hogy nem szoktam korán elmenni aludni. Ma például volt hajnali 2, mire elaludtam... De értitek, reggel 9 re már 7 órát aludtam, reggel 10kor meg kellett volna lennie a 8nak. Ehelyett délután fél1kor keltem... Ez 10 és fél óra alvás egyhuzoban. Semmi nem tudott felébreszteni addig.


Elofordult párszor, mostanában... Hogy már éjfél előtt bealszok, de még úgyis reggel 10ig vagy fél 11ig megy az alvás. Amikor sikerül 7-8 óra alvással kivergodnom mondjuk reggel 9kor az ágyból, akkor meg délután olyan fáradt vagyok, hogy alszok megint, nem tudok funkcionáli.


A boomer generáció tagjai mondják, hogy "bezzeg mi már hajnalban mentünk a földbe, meg, hogy semmirekellő vagyok, a mai fiatalok ilyenek, mások korábban mennek el aludni, ha akarnak valamit"......De azt nem fogják fel, hogy nem azzal van a probléma, hogy sokáig vagyok fent!! Haverom hétfő, kedden, szerdán 3 napon keresztül egyhuzoban kel fel reggel5kor, mert mennie kell a buszra, és képzésre be kell érnie fél8ra.... 5 óra esti alvással képes 3 napon keresztül funkcionálni, én meg belepusztulok, ha nincs meg a 9 óra alvás minimumban, és ez szörnyű. A generációmnál nem fekszek annyival később, hogy ilyen éles kontrasztok legyenek. Sem szülők, sem pszichológus, sem nagyszülők nem fogják fel, hogy napi 10 11 óra alvas nem normális! És itt nem a késői lefekvessel van baj, mert kéthete történt az, hogy este 10kor feküdtem, és reggel 10ig nem tudtam felkelni! (jött az, hogy lusta disznó vagyok, meg mittomén), ismerőseim meg 2 tol alszanak átlagosan reggel 8,fel9ig..es energikusak.. Én meg, ha ezt csinálom..... Délután fél1 es kelés. Mit csináljak? Ébresztő van, de nem reagálok rá, ha hívnak, arra sem kelek fel.... Rakjak 5 csorgoorat... Minden polcra egyet a szobámban, hogy legyen egy icipici esélyem felkelni? Szerintetek orvossal megnézetni van értelme? Amúgy egy 2 és fél éve tart ez az állapot. De most fokozódott, és most a tanulás miatt korán kéne kelnem, de nem tudok. Egyszerűen nem tudom mit csináljak...... Vélemény? Tapasztalat? Hasonló szituációban valaki?



2023. márc. 27. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok és 27 évesen most is 10 meg 11 körül kelek kivéve ha délelőttös vagyok ugye akkor 4:45kor muszáj felkelnem! Már gyerekkoromba is ilyen voltam szerettem sokáig aludni, emlékszem mama elment reggel korán a piacra meg bejárta a várost azt mikor hazaért én még mindig aludtam 😁 Dolgoztam 3 évig csak délelöttös műszakban 6tol 2ig nah azt is utáltam most jobb is hogy váltakozik nem kell mindenhéten korán kelni szoval nyugii nem csak te vagy ilyen! Amúgy a másik meg hogy nagyon mély alvó vagyok!
2023. márc. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagy vérszegény? Pajzsmirigy rendben van?
2023. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De miért kéne korán (korábban) kelni? Attól még pont ugyanúgy 24 óra marad a nap.
2023. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"2 és fél éve tart ez az állapot"

Harmadéves vagy az egyetemen? Lehet, hogy nem igazán szereted és akarod?

2023. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Nem vagy vérszegény? Pajzsmirigy rendben van?" hát, legutóbb novemberben voltam laborvizsgálaton, ott nem mondtak semmit, hogy baj lenne.. a nálam szokásos alacsony fehérvérsejtszám volt, ami nem az optimális értéken van.

"De miért kéne korán (korábban) kelni? Attól még pont ugyanúgy 24 óra marad a nap."-Tudom, csak tudod mikor valaki rendszeresen tanul, akkor az a napi 2-2,5 óra plusz az nagyon sokat tud számítani. Meg elvileg reggel jobb tanulni, olyan szempontból biztos, hogy akkor kevesebb dolog tereli el a figyelmemet. Késő délután meg hozzáállni tanulni, az már olyan, hogy inkább holnapra halasztom.

"Harmadéves vagy az egyetemen? Lehet, hogy nem igazán szereted és akarod?" Voltam egyetemen is másfél évet, de új felvételi miatt, másik szakra mennék, újra kell írnom 2 érettségit.

2023. márc. 28. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, akkor tekerd vissza az órádat 2 órával és akkor mindig reggel tanulhatsz.
2023. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!