Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hagymából mézből összefőzött...

A hagymából mézből összefőzött massza tényleg hatásos a torokfájás-köhögés ellen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kakukkfu-utifu teat, mezzel es citrommal kell edesiteni es jo melegen elfogyasztani.

1/4 l. vizben 1 nagy fej v.hagymat kell megfozni, lehet gozolni, inhalalozni is ezzel, majd amikor megfott a hagymat eltavolitani es teakent elfogyasztani, amit lehet izesiteni, de igy is meglehet inni.

Ezek a gyogynovenyek illetve a hagyma tisztitjak a legutakat.

Husleves!

Hagyma es tobb petrezselyem zoldjevel kesziteni, igy gyogyito hatasa lesz!

Jobbulast!

2010. okt. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A hagyma-méz hatásos, de NEM fözött! A finomra vágott hagymát össze kell keverni a mézzel, állni hagyni pár órát, és utána a levét fogyasztani.
2010. okt. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egyik oldalon olvastam,hogy szirupot lehet belőle főzni.Én meg is tettem most fő.Ránézésre nagyon jó lett:)

Köszönöm szépen a válaszokat.

Majd leírom,hogy jó volt-e

2010. okt. 8. 14:26
 4/7 anonim válasza:
100%
Nos? jó volt?
2010. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon!!!!!!!!!! Tényleg csak ajánlani tudom!! Azóta is készítek ha náthás,köhögős lesz valaki:)
2010. nov. 3. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:

És mi újság van akkor ha leülsz, megpucolsz egy vöröshagymát és mondjuk megeszed a felét. Nem csak lenyeled, hanem szétrágva nyeled le.

Na én így szoktam. Néha még jó falatok is jutnak bele, mert vannak kifejezetten édeskés falatok, de pl. a fokhagymát ugyanígy fogyasztani elég gáz. A nem csípős részeknek ugyanis elég növény íze van, a közepén lévő kis zöld rész brutál erős, de könnyezni mondjuk nem lehet tőle, ellentétben a vöröshagymával.

Egyéb hagymafajtákat nem próbáltam. A szájüreg megtisztítása az illóolajoktól eltart legalább egy fél óráig. Nyelvet kizárólag folyó vízzel érdemes lemosni, mert sima víziváskor ezek a hagyma illóolajok beleoldódnak a vízbe és még a víznek is hagymaíze lesz.

2011. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valoban a szirup nagyon jo, es nem buzlik annyira, mint a friss pl.

Ilyenkor igazabol paroljuk a hagymat, es levet ereszt, s ezt kell felhasznalni a szirup keszitesehez. Valoban nagyon hatasos.

2011. máj. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!