Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A palliatív kemoterápia...

A palliatív kemoterápia élethosszig tart?

Figyelt kérdés
Az érintett beteg emlékeim szerint 2018 vagy 2019 óta fél tüdővel él. Valami nőtt a maradék tüdejére vagy megnőtt, ami addig is ott volt ezért szeptember óta jár kemóra. A tüdejét illetően a kezelés lényegében sikeres. Ebben az esetben ezt addig fogja havi szinten kapni feltehetően, amíg él vagy ebből is korlátozott számú kezelést szoktak adni, mondjuk 12-őt? Nem tudom, hogy az befolyásolja-e, hogy volt most egy 8mm-es a kisagyában, amit gamma-késsel szétlőttek. Amúgy 2011-ben volt agyi áttét és 2007 nyarán egy tüdőlebeny eltávolítása. Amúgy egész jól van, csak életkedve nincs mióta fél tüdeje van csak és nem túl energikus.
2023. ápr. 5. 17:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:

Mitől lett ilyen? A kemoterápia az oka?

Egyik ismerősömnek rosszindulatú bőrrákja van. Kemoterápiás kezelést kap. Szinte kétszeresére nőtt,dagadt a feje,álla,nyaka. Ez a kemoterápia mellékhatása,vagy a betegség súlyobbodása lehet?

Valaki aki meggyógyult?

Sziasztok, holnap után megyek biopsziara, van egy nagy csomó a lagyekomnál, tobb mint valószínű hogy daganat, csak hat nyilvan kell bővebb kivizsgálás. felek hogy megfogok halni, felek a kemotol, felek hogy soha nem lesz mar olyan az eletem mint most. A csomo...

Rátok milyen hatással van/volt a kemoterápia?

Sokáig tartott a hányinger? Milyen volt a közérzetetek? Megköszönném, ha írnátok a rövid- és hosszú távú mellékhatásairól!




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!