Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több hete begyulladt a lábkörö...

Több hete begyulladt a lábköröm valszeg.körömbenövés , hol kezelik sebészet vagy pedikűr?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sebészeten. Pedikűrös engem elküldött azzal az indoklással, hogy ő a megelőzéssel foglalkozik, a kialakult benövéssel menjek a sebészetre. Folyékony nitrogénnel lefagyasztották(hogy kevésbé fájjon a kezelés), aztán nem tudom mit csináltak vele, mert nem néztem oda. A végén bekötözték, elláttak a gyógyulást gyorsító tanácsokkal és megoldódott a probléma.
2023. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1! Megkérdezhetem, hogy mennyi idő telt el a "műtét" óta ez kb. és pontosan hogyan változtattak a körmödön, hogy már nincs benőve? Más formájúra vágták vagy egy csíkot kivágtak oldalt a körmödből?
2023. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A sebészetre kell menni, ez már nem a pedikűrös dolga, mivel sebészeti beavatkozást igényel.
2023. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már több év telt el azóta. Nem tudom, hogy mit csináltak vele(vagy levágtak belőle, vagy kipattintották a bőr alól), mivel a kötés alatt nem látszott. Esetleg rá tudsz keresni, hogy mit csinálnak ilyenkor. Engem nem érdekelt, csak a végeredmény.
2023. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sebészet. Keress fel magánorvost inkább, ha telik rá, én az egyikkel közkórházba mentem ott azt se várták meg, hogy az érzéstelenítő hasson, letépték a fenébe az egészet az injekció után 10 másodperccel. Feljelentést tettem, lószart se értem el vele. A másikkal már magánorvoshoz mentem azt alig éreztem és ő nem szedte le az egészet, hanem formára vágta. Látszik a végeredményen is, az övé szép, a másik nem a legjobb. Mondjuk ez már vagy 5 éve volt.
2023. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Paradoxa válasza:

Az 1980-as évek végén és a 90-es évtized első felében mindkét nagy lábujj körmömön voltak benövések. Vadhús, gennyes gyulladás. Többször a teljes körmöket eltávolították. Hiába, mert kiújultak.

Végül az jelentette a megoldást, hogy az egyik lábujjamon majdnem teljesen kiműtötték körben a körömágyat "hagyományos" sebészeti eljárással. Ezen most is csak egy nagyon kicsi területen nő köröm.

A másik nagy lábujj köröm esetében két oldalt kiműtötték a körömágyat lézerrel. Ez valahogy nem volt annyira durva beavatkozás, mert a műtét után közvetlenül a saját lábamon utaztam haza BKV-val, úgy emlékszem.

Viszont ez utóbbi, lézerrel és csak két oldalt műtött körömmel pár évente, nagyon ritkán, vannak kisebb problémáim. Ha hagyom csak úgy nőni, akkor elkezdi irritálni oldalt a lábujj húsos részét és kezd begyulladni. Ez a ritkán előforduló probléma az, hogy nem mindig sikerül úgy kivágni ezeket az oldalsó részeket, hogy semmilyen kisebb darab ne maradjon bent.

Tehát szerintem is, egyértelműen sebészeti beavatkozásra van szükség.

2023. ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!