Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dohányzás vagy a 3 4 naponké...

A dohányzás vagy a 3 4 naponkénti alkohol fogyasztás a károsabb?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom mint a kollégáim de többet iszom mint ök 3 4 naponta olyan 1 l bort néhány sort ritkábban töményet is de úgy hogy másnap nem érzek semmit .


Sokszor iszom de sose úgy mint exem aki ha buli volt szettita az agyat és másnap hányt egész nap .


Én olyan sokat nem is tudok inni mert elalszom csak max 1,5 l bor.


engem nagyon feldob 3 naponta


Azzal vigasztalóm magam hogy kollégáim többet költenek cigire mint én piara szóval jobb így nekem.

Csak vörösbort iszom általában arra azt mondják valamennyire egészséges

Szóval jobb mint cigizni .



2023. ápr. 8. 20:44
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
86%

Lelked rajta kerdezo, nekunk itt nem kell magyarazkodnod.

Tokmindegy mivel altatod magad, ez

gaz.


Remelem a feleseged/baratnod meg idoben el tud menekulni a gyerekkel, mielott a helyzet nagyon rosszra fordul.

2023. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
79%

"Egy jó máj tud 1 vagy másfél üveg bort feldolgozni károsodás nélkül nem ?

Nyilván nem akarok meghalni olyan hamar 27 éves vagyok még bírni kéne 40 évet a majamnak ... Az a baj ... nem lehet kiszamolni"


De igen, olyan szinten azért ki lehet számolni, hogy 23 éves korodtól 3 naponta másfél liter bort nem tud feldolgozni károsodás nélkül!!!!!


És eleve: ki mondta és mikor, hogy jó a májad????? Az, hogy a felmenőid 60 fölött haltak meg, semmit se jelent.


Emberkísérlet, amit csinálsz: saját magaddal is meg a gyerekeddel is! Végtelenül felelőtlen vagy!

2023. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

En nem szolok bele, azaz azt csinalsz amit akarsz.

Azonban, akar hiszed, akar nem, nagy atlagban, az utobbi az ami karosabb.

Vilagviszonylatban, annak ellenere hogy Japanban a legmagasabb az egy fore eso dohanyfogyasztasa, vilagviszonylatban, bamulatosan hosszu eletet er meg az atlagos Japan.

Azonban, vilagviszonylatban, kb. 15 evvel korabban hal meg az atlagos Orosz ferfi, amit, csaknem mindenki az Orosz ferfiak alkoholfogyasztasaval magyaraz.

2023. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

13# mert oroszok wodkaznak és nem bort vagy sort isznak . Én töményet ritkán iszom mert drága a majdnem mindennapos hasznalatra


Jó lenne legalább 60 évig élni nyugdíjrol én már lemondtam addigra lesz 75 év a határ.


Amúgy társadalmilag nem probléma mert belőlem pont a jót hozzá ki az alkohol. Sokkal nyugodtabb és stresszmentes leszek tőle.

Józanul sokkal inkább vagyok idegbolond.

Mindenkiből mást hozz ki tudom van aki kötözködo idegbolond lesz .


Rám inkább nyugtatokenthat.

2023. ápr. 8. 21:41
 15/40 anonim ***** válasza:
87%

"Én töményet ritkán iszom mert drága a majdnem mindennapos hasznalatra"

Vagyis ha egyszer valahogyan pénzhez jutsz majd, addig élsz...


"Jó lenne legalább 60 évig élni"

Azért tenni is kéne valamit. Legalább annyit, hogy nem mérgezed magad! Vagy legalább nem ilyen mennyiségekkel!


"társadalmilag nem probléma mert belőlem pont a jót hozzá ki az alkohol"

De igen, társadalmilag nagyon is nagy probléma, mert előbb majd a te gyógykezelésedre megy el a társadalomnak egy halom pénze, aztán meg fizetheti a feleségednek az özvegyi nyugdíjat, a gyerekednek meg az árvaellátást - ahelyett, hogy hasznos tagja lennél a társadalomnak legalább addig, míg nyugdíjba nem mész!

2023. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
87%
Feltettél egy kérdést, aztán figyelmen kívül hagyod a válaszokat. Magyarázod a bizonyítványod. Igen, alkoholista vagy és idővel még többet fogsz inni.
2023. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Én értem mit mondtok de a zéró alkohol fogyasztást túlzásnak tartom .

Biztos van egy érték ami még nem annyira káros a szervezetnek.

Kell egy bizonyos korlátozás ez tény.kerdes az hogy hol van ez a határ nem vagyok orvos így ezt nemtudhatom.


Mindenkinek más az egyéni elethelyzete én igazából streeszoldo

Unalom űző kedelyjavito szernek használom.

Vegulis lehet ez már enyhe alkoholizmus mert direkt az alkohol miatt iszom.

Ha legális lenne a fű azt is lehet kiprobalnam ha még erősebb a kedelyjavito hatása.


Vegulis csak egy szórakozási egy oromszerzesi forrás az alkohol számomra.

De olyan szinten nem.fuggok tőle hogyha pl olyan a beosztásom hogy 5 napig nem tudok inni akor se hiányzik.

2023. ápr. 9. 08:35
 18/40 anonim ***** válasza:

"Én értem mit mondtok de a zéró alkohol fogyasztást túlzásnak tartom ."

Nem zéróról beszélünk, hanem arról, hogy 3 naponta másfél liter bor iszonyú sok!


"Biztos van egy érték ami még nem annyira káros a szervezetnek."

Van. Mondjuk havi egy pohárka még nem annyira káros. Kivéve, ha mondjuk a hasnyálmirigyednek más a véleménye... És hogy melyik szervednek mi a véleménye mekkora mennyiségről, az mindig csak utólag derül ki!


"Kell egy bizonyos korlátozás ez tény.kerdes az hogy hol van ez a határ nem vagyok orvos így ezt nemtudhatom."

Viszont utánanézhetsz. Itt van pl. egy teszt arról, hogy alkoholistának számítasz-e:

[link]


"Ha legális lenne a fű azt is lehet kiprobalnam"

Ez a baj veled, hogy nem szabsz magadnak határokat. Most kellene eldöntened, hogy legalább azt soha nem fogod kipróbálni, ha már az ivás ennyire beszippantott. De ha mégis nagyon izgat a gondolat, legalább beszéld meg majd előre azokkal, akiket érinteni fog a probléma: a családoddal.

2023. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Ilyenkor full absztinencia, vagy nem csináltál semmit. Évek után el lehet szórakozni kulturált iszogatással, de ha nem megy, akkor marad az absztinencia. Nem lehetetlen persze, csak egy guru tudatossága kb, ami elérhetővé teszi, és még úgy is adja magát a kérdés, hogy megéri-e szenvedni.
2023. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

19# igen a fő kérdés még e erre szenvedni ?

Lehet nem.lesz semmi bajom belőle 60 70 éves koromig

De lehet csak 40 évet fogok élni mert alapvetően el is vagyok hizva

Nagydarab férfiak nem szoktak sokáig elni. Főleg ha még isznak is


Abban bizakodóm hogy a családunk belső szervei elég jók csak servi és ízületi problémák szoktak lenni

Szervileg mindenki jól bírja.


Legalább dohányozni nem dohányzom

2023. ápr. 9. 17:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!