Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dohányzás vagy a 3 4 naponké...

A dohányzás vagy a 3 4 naponkénti alkohol fogyasztás a károsabb?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom mint a kollégáim de többet iszom mint ök 3 4 naponta olyan 1 l bort néhány sort ritkábban töményet is de úgy hogy másnap nem érzek semmit .


Sokszor iszom de sose úgy mint exem aki ha buli volt szettita az agyat és másnap hányt egész nap .


Én olyan sokat nem is tudok inni mert elalszom csak max 1,5 l bor.


engem nagyon feldob 3 naponta


Azzal vigasztalóm magam hogy kollégáim többet költenek cigire mint én piara szóval jobb így nekem.

Csak vörösbort iszom általában arra azt mondják valamennyire egészséges

Szóval jobb mint cigizni .



2023. ápr. 8. 20:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet nem.lesz semmi bajom belőle 60 70 éves koromig"

Igen, lehet. Meg az is lehet, hogy lesz, már pár év múlva.

Meg az is lehet, hogy csak 60-70 évesen lesz bajod, és úgy kell majd leélned további 30-40 évet. Az vidám lesz?


"alapvetően el is vagyok hizva ... Abban bizakodóm hogy ... csak servi és ízületi problémák szoktak lenni"

Akkor le kéne fogyni... A fogyásnak se tesz jót az alkohol, mert van benne egy csomó cukor ugye...


"Szervileg mindenki jól bírja."

Az, hogy mások hogy bírják, semmit se jelent rád nézve, hiába vagytok rokonok, hiszen nem azonosak a génjeitek. És a többiek úgy bírják jól szervileg, hogy nem alkoholizálnak.


"Legalább dohányozni nem dohányzom"

Ez az egyetlen dolog, amit jól teszel - csak az a szépséghibája, hogy közben még a fűről is fantáziálsz, úgyhogy benne van a pakliban, hogy bármikor bővítheted még az önpusztítás fegyvertárát akár a drogozás, akár a bagózás irányába, hiszen mindkettő kedélyjavító (és neked az a célod, hogy javítsd a kedélyedet), és úgy tűnik, hogy hajlamos is vagy a függőségre...

2023. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

A cigire azért nem szoktam rá mert szerintem nem ad semmi pluszt csak drága és egészségtelen.


Amúgy sajnos igen a többi szenvedélyre vevő vagyok .

Szerintem telefonfuggo is vagyok energia italoktol is függők mert nekem minden munkanap azzal kezdődik.

Plusz hát ez más téma de önkielégítés függő is vagyok sajnos napi 3kb .plusz alkohol amit írtam.

Sok a függés de ezzek azért nem olyanok hogy erret vagok magamon .csak kellemetlen a hiányuk


De szerintem valamitől mindenki függ. Nincs olyan ember aki legalább a kavetol ne függne szerintem.

2023. ápr. 9. 21:06
 23/40 anonim ***** válasza:
44%
Oké, igyál inkább kávét. :)
2023. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

En meg azt mondom 1 szer élünk inkább éljünk 10 évet jól mint 30 40 évet szenvedve beszabalyozva nem ?

Életünk úgy se számít igazán semmit akor éljünk úgy ahogy mi akarunk,


Vegulis a nagy mindenség szempontjából oly mindegy 40 évet élünk vagy 80 a lényeg hogy utolsó napon ne banjal meg semmit ne legyen olyan dolog amit még nem probaltal ki az életben. Minden dontesel azonosulni tudjál amit tettél.


Vagy kibírja a szervezetem vagy nem.

2023. ápr. 9. 22:34
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

"inkább éljünk 10 évet jól mint 30 40 évet szenvedve beszabalyozva nem ?"

Ja, inkább száguldozzunk biztonsági öv nélkül, mint bekötve, beszabályozva, nem?


"Életünk úgy se számít igazán semmit"

A gyerekedé sem? Őt se kötöd be, ha kocsiba teszed?


"akor éljünk úgy ahogy mi akarunk, Vegulis a nagy mindenség szempontjából oly mindegy 40 évet élünk vagy 80 a lényeg hogy utolsó napon ne banjal meg semmit"

Az utolsó napon talán már évtizedek óta nem leszel magadnál, ha így folytatod - a gyereked meg, aki talán bele fog rokkanni abba, hogy előteremtse az anyagiakat ahhoz, hogy te valami otthonban élhess, ahol gyógykezelnek, nagyon is bánni fogja, hogy az apja elitta az eszét, és neki arra ráment az élete!


"ne legyen olyan dolog amit még nem probaltal ki az életben"

Mondom, hogy jön a fű is, meg még ki tudja, mi...


"Minden dontesel azonosulni tudjál amit tettél."

Mennyire kell ahhoz hülyének lenni, hogy olyan döntésekkel tudjál azonosulni, amikkel egyértelmű, hogy csak pusztítod magadat is, a gyereked apját is, a feleséged férjét is, a szüleid gyerekét is?


"Vagy kibírja a szervezetem vagy nem."

Nem csak a tied a szervezeted. A gyereked apjáé is. Vele is egyeztess, mielőtt ki akarod nyírni magadat, hogy neki mennyire lesz az jó - ha már összehoztad őt...

2023. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Akkor, folytassad a választott utat. Mint ahogy írtad: VAGY KIBÍRJA A SZERVEZETED, VAGY NEM. Elég sok ellenérvet felsoroltak már itt. Nem érdemes tovább foglalkozni veled.
2023. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

25# ha oda jutnak hogy teher lennék hidd el nem hagynám hogy más segítsen vállalni kell a döntéseink. ha túl beteg leszek hogy ellátás nélkül éljek akor meg kell tenni amit meg kell.nyilvan ez bűn egyes vallásokban de szükségszerű.

Ez ad nekem egy biztonsagerzetet hogy vegulis én döntök hogy mikor van vége.


A gyerekemnek hiányoznak kb ennyi de később lehet neki se főleg ha megno és lesz saját élete.

Amúgy is ez az élet rendje .az a jó ha a gyermek temeti el a szüleit fordítva ez sokkal fajobb .

2023. ápr. 9. 23:19
 28/40 anonim ***** válasza:
62%

"ha oda jutnak hogy teher lennék hidd el nem hagynám hogy más segítsen vállalni kell a döntéseink. ha túl beteg leszek hogy ellátás nélkül éljek akor meg kell tenni amit meg kell... vegulis én döntök hogy mikor van vége."

De lehet, hogy - pont a pia miatt! - olyan állapotban leszel, hogy arrébb tenni is alig leszel képes magadat (főleg túlsúlyosan...), nem hogy még átgondold, hogy mit szeretnél! Egy 100 kilós zombi leszel, akit a gyereked fog rakosgatni ide-oda, ahelyett, hogy a saját életét élhetné!


"A gyerekemnek hiányoznak kb ennyi"

Egy gyereknek apa kell! Nem csak addig, amíg 10 éves lesz, nem is csak addig, amíg 18, hanem minél tovább. Az én apám gyerekkoromban meghalt, tudom, mit beszélek. Ne csináld ezt a saját gyerekeddel!


"lesz saját élete"

De milyen, ha a háttérben lesz egy olyan apja, aki elitta az eszét, ezért nem hogy döntéseket nem tud hozni életről-halálról, hanem ellátni se képes magát, ezért neki kell gondoskodnia róla?


"ez az élet rendje .az a jó ha a gyermek temeti el a szüleit"

Csak nagyon nem mindegy, hogy hány évesen, és hogy milyen előzmények után!

2023. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Na, nincs itt semmi gond. Mindent meg tudsz magyarázni. Mit vársz tőlünk? Nem is értem.
2023. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Senki nem tud tanácsot adni annak, aki nem fogadja el.
2023. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!