Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dohányzás vagy a 3 4 naponké...

A dohányzás vagy a 3 4 naponkénti alkohol fogyasztás a károsabb?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom mint a kollégáim de többet iszom mint ök 3 4 naponta olyan 1 l bort néhány sort ritkábban töményet is de úgy hogy másnap nem érzek semmit .


Sokszor iszom de sose úgy mint exem aki ha buli volt szettita az agyat és másnap hányt egész nap .


Én olyan sokat nem is tudok inni mert elalszom csak max 1,5 l bor.


engem nagyon feldob 3 naponta


Azzal vigasztalóm magam hogy kollégáim többet költenek cigire mint én piara szóval jobb így nekem.

Csak vörösbort iszom általában arra azt mondják valamennyire egészséges

Szóval jobb mint cigizni .



2023. ápr. 8. 20:44
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

30# én elfogadom tudom hogy jó szándékkal mondjátok. De az én élethelyzetemben kell ez a plusz öröm.kulonben depressziós lennék.


Azért nem igazán lehet összehasonlítani senki eletet.full más elethelyzetek és életek vannak .

Minden sztori mas .én azért nem ítélkezem sokszor masokon mert nemtudhatott mi vezetett idáig.

2023. ápr. 10. 00:19
 32/40 anonim ***** válasza:
Eldöntötted. Kész.
2023. ápr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

"az én élethelyzetemben kell ez a plusz öröm.kulonben depressziós lennék."

Más módszerekkel is elérheted ugyanazt a plusz örömöt, nem csak az ivással. Válassz valami mást:

[link]

2023. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

33#Hangulatom nekem.is jobb egy napsutotte napon egy séta közben.de néha kell az alkohol kiengedni a gőzt.

Mikor el vagyok foglalva nem hiányzik csak mikor raerek.osszinten melyen belegondolva szerintem sok a szabadidom és igazából nemtudok vele mit kezdeni ezért függ rá az ember ilyesmikre.

Pedig sok dolgot csinálok sétálgatni is szoktam.ide oda maszkalok egyedül és gyerekkel is .

Sport is van néha.


Unalom szerintem a fő baj kimeritettem elohelyem 30 40 km es korzetet

2023. ápr. 14. 00:24
 35/40 anonim ***** válasza:
Pinterest.
2023. ápr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"de néha kell az alkohol kiengedni a gőzt"

Nem, épp arról van szó, hogy mást is lehet csinálni, hogy kiengedd a gőzt. Menj el futni. Vagy úszni. Teniszezni, focizni a haverokkal, vagy ilyesmi. Ugyanúgy kimegy a gőz. Csak próbáld ki. És csináld rendszeresen.


"Mikor el vagyok foglalva nem hiányzik csak mikor raerek."

Persze, ilyenek a függőségek...


"osszinten melyen belegondolva szerintem sok a szabadidom és igazából nemtudok vele mit kezdeni ezért függ rá az ember ilyesmikre."

Szerintem is. Akkor: foglald el magad még jobban. Kezdj el valami újat tanulni: nyelveket, főzni, barkácsolni, táncolni, iratkozz be bármilyen tanfolyamra, stb. Találj ki magadnak valamit, hogy ne érj rá annyira. Akár vállalj másodállást.


"Pedig sok dolgot csinálok sétálgatni is szoktam.ide oda maszkalok egyedül és gyerekkel is ."

Ja igen, gyerek is van... Akkor annál fontosabb, hogy milyen példát mutatsz neki. Mert oké, vegyük úgy, hogy neked jók a génjeid és vidáman túléled. De az ő génjei már csak fele annyira jók, mint a tieid, hiszen ő csak félig van belőled, félig az anyjából. És ha te túl is éled, ő viszont mondjuk akár 30-40 évesen belehal, hogy ő is alkesz lesz?


"Sport is van néha."

Legyen többször. Sportolni akármikor is lehet.


"Unalom szerintem a fő baj kimeritettem elohelyem 30 40 km es korzetet"

Akkor tágítsd a kört: nézz körül, mit lehet csinálni a 45-50 km-es körzetben. Ha kell, költözzetek el egy nagyobb városba, ahol több mindennel lekötheted magad. De tényleg. Megér annyit, hogy ne betegítsd meg az egész családodat is. Mert te máris beteg vagy, ha a gyereked azt a mintát látja, hogy lehet élni alkeszen is, sokkal nagyobb eséllyel lesz ő is az, és ha a feleséged nem is kezd el inni, azt látva, hogy te iszol, lelkileg tönkremegy ő is.

Különben miért nem vele töltöd az idődet háromnaponta ivás helyett? Vele is megbeszélted már ezt az egészet? Ha nem, épp itt az ideje!

2023. ápr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

36# nincs asszonyom már nem vagyunk együtt anyukaval.azota pedig úgy vagyok vele hogy egyszerűbb egyedül így nem is keresek mást, másfél éve egyedül vagyok és így jó. csakhat így annyit iszom amennyit szeretnék

Meg azt csinálok amit akarok.


Gyerek se kizárólag velem van szóval

Nyugodt szívvel ihatok részegen nem lát senki este.

26 vagyok és úgy élek mint egy 50 éves leszamitva a féktelen telefonnyomkodast arra is raszoktam.


Kéne valami új cél az hogy nevelem enis a gyereket meg dolgozok kevés de ötletem sincs mibe kéne kezdeni.

2023. ápr. 14. 09:27
 38/40 anonim ***** válasza:
Első cél lehetne, hogy felnősz.
2023. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
38#😃 úgy érzem ez már megvan vagy mi a felnőtseg kritériuma nálad?
2023. ápr. 14. 12:28
 40/40 anonim ***** válasza:
Felelősségteljesség, fejlődni akarás, fiatalok segítgetése tapasztaltként, alkotó alapállás.
2023. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!