Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogyatékos a családban ez...

Fogyatékos a családban ez örökölhető?

Figyelt kérdés

A páromnak van 3 testvére ,akik mind egy fogyatékosoknak fenntartott intézményben vannak.

A párom erről nem szeret beszélni és mindig összevissza beszél mintha szégyelné..

Időről időre derültek ki a dolgok,így is.

Gyermeket tervezünk ,de mondtam neki hogy lehet hogy ki kellene vizsgáltatni magunkat,hogy nem örökletes-e. De ő váltig állítja hogy nem örökölhető ,mert nem kis koruktól ilyenek meg van aki már bent sincs ott stb. Összevissza beszél..

Mert ,anno is mondott ilyet és mégis kiderült az anyukájától hogy bent van mindenki (az anyukája azóta meghalt ,így tőle nem tudok kérdezősködni)Hazudta azt is hogy kiskorukban vitték el őket intézetbe és onnan kerültek ebbe az épületbe stb. (Szóval,összevissza beszél)

Viszont,nekem ez azért csak fontos lenne. Egyszer sikerült teherbe esnem,de el is ment a baba.

Mit lehet tenni ilyenkor? Hogy deríthetem ki az igazat?

Valóban ,kerülhetek később be mind hárman az intézetben? vagy tuti hazudik és a génjeiben van?

UI: Az anyukájának a féltestvére is abban az intézetben volt és ő tényleg értelmi fogyatékos volt kb 60%-ban, tavaly halt meg.

Ti mit tennétek?


2023. máj. 17. 18:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

A kedves párod össze vissza vetít és nem veszi figyelembe a kérésed, ami ebben az esetben eléggé komoly dolog. Mivel közös gyereket terveztek ezért kutya kötelessége lenne ebbe a temaba jobban bevonni, vizsgálatokra elmenni.


Csomó fogyatékosság van. Van amivel együtt lehet élni, mások meg ágyban fekve életük végéig apolasra szorulnak megterhelve a családot érzelmileg és anyagilag.


Vannak amik genetikailag örökölhetők, mások meg nem. Ha szerencsétek lesz, akkor már nálatok kiderulhetne, hogy egészséges lenne egy esetleges születendő gyerek vagy sem.


Mondjuk mivel ennyire nem partner ebben én a helyedben atgondolnam, hogy tényleg szeretnék-e így tőle gyereket.

2023. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem mondhatnak semmit. A fogyatékos gyereket meg azért mertem teherként leírni, mert van a rokonságban. Már húsz éves volt amikor az anyja-új párral vállat közös gyerekük megszületett. Az egészséges lett, ellenben a fogyatékos megpróbálta a kishúgát megfojtani, mert mertek a kicsivel törődni pelenkázáskor. Azóta intézetben van a srác, és annyit tudok hogy egyre agresszívabb, Csak azért írom le, hogy erre is gondolj, értsd mit kockáztatsz.
2023. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

AMÍG nincs genetikai vizsgálat, ami egyértelmüen megálllapítja, hogy a "párod" családjában nincs örökletes fogyatékosság, ADDIG SEMMI ESETRE SE vállalj gyereket!

De én a kettötök kapcsolatát is erösen megkérdöjelezném, mert elég egyértelmü, hogy a párod hazudik.

2023. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Vagy genetikai probléma van, vagy nem fogyatékos otthonban vannak, hanem valami más intézményben (börtön?)

Ha ennyire nem őszinte veled, miért akarsz egyáltalán szülni neki!?

2023. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy mindhárman a Roxfortban tanulnak, a srác meg egy megátalkodott mugli.
2023. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt egy olyan férfivel, aki ilyen komoly kérdésben nem őszinte velem, eszem ágában nem volna családot tervezni.

Másrészt írod, hogy a párod anyukájának féltestvére fogyatékos. Anyuka 4 gyerekéből 3 fogyatékos. Itt kb. borítékolható a genetikai gebasz.

2023. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Az úgymond normális, egészséges emberek között is sok a fogyatékos, főleg ebben az országban
2023. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
#17 Ilyen kijelentéseket pont azok szoktak tenni, akik életükben ha egyszer jártak külföldön, az is egy 3 napos osztálykirándulás volt Ausztriába :D
2023. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%
Akárhogy is van, az fix, hogy a párod nem áll készen az apaságra.
2023. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Akármi is van a háttérben, a párod hazudik mint a vízfolyás. Ha komolyan tervezne veled, akkor elmondott volna mindent, sőt esetleg be is vitt volna az otthonba hogy lásd a testvéreit. Szerintem ő se 100-as, ha ennyire terel. Mindenesetre ne vállalj vele gyereket.
2023. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!