Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogyatékos a családban ez...

Fogyatékos a családban ez örökölhető?

Figyelt kérdés

A páromnak van 3 testvére ,akik mind egy fogyatékosoknak fenntartott intézményben vannak.

A párom erről nem szeret beszélni és mindig összevissza beszél mintha szégyelné..

Időről időre derültek ki a dolgok,így is.

Gyermeket tervezünk ,de mondtam neki hogy lehet hogy ki kellene vizsgáltatni magunkat,hogy nem örökletes-e. De ő váltig állítja hogy nem örökölhető ,mert nem kis koruktól ilyenek meg van aki már bent sincs ott stb. Összevissza beszél..

Mert ,anno is mondott ilyet és mégis kiderült az anyukájától hogy bent van mindenki (az anyukája azóta meghalt ,így tőle nem tudok kérdezősködni)Hazudta azt is hogy kiskorukban vitték el őket intézetbe és onnan kerültek ebbe az épületbe stb. (Szóval,összevissza beszél)

Viszont,nekem ez azért csak fontos lenne. Egyszer sikerült teherbe esnem,de el is ment a baba.

Mit lehet tenni ilyenkor? Hogy deríthetem ki az igazat?

Valóban ,kerülhetek később be mind hárman az intézetben? vagy tuti hazudik és a génjeiben van?

UI: Az anyukájának a féltestvére is abban az intézetben volt és ő tényleg értelmi fogyatékos volt kb 60%-ban, tavaly halt meg.

Ti mit tennétek?


2023. máj. 17. 18:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Vannak amiknél megvan az esély az örökletessgre.
2023. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
" ő váltig állítja hogy nem örökölhető ,mert nem kis koruktól ilyenek " Ha fogytékos, ráadásul mindegyik, akkor bizony borítékolhatod hogy genetikai gebasz van. És át akar baszni. Ha nem vállalja a vizsgáltot, akkor dobni kell a pasast.
2023. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

2

Igen,azt állítja hogy el vették a családtól amikor kicsik voltak (mert hogy régebben így ment)1980-as évek.

És hogy nevelő szülöknél is voltak,meg intézetben is és ezért idegösszeroppanást kaptak stb. Ezt elhinném,de hogy mind a 3-om és még az anyja testvére is az furi.

2023. máj. 17. 19:06
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
hazudik: ez egyáltalán nem így ment. akkor se vették el a szülőktől csak úgy a gyereket, sőt még annyira sem mint most, a veréseket, hasonlókat elnézték.
2023. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
És "idegösszeroppanástól" senki sem lesz fogyatékos.
2023. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
Nem sértésből írom de szerintem a párod is fogyatékos, vagyis ha nem is fogyatékos valami nem kerek vele, biztos hogy genetikailag hibás és örökíti a fos génjeit azért gyógyos minden gyereke. Ráadásul nem kobozták el a gyerekeket hanem alkalmatlanná nyilvánították őt a felnevelésükre azért kerültek intézetbe. Szóval valami nem kerek nála.
2023. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

6

Páromnak nincs gyermeke. Egyszer estem teherbe ,de el is ment a baba.

2023. máj. 17. 19:19
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Most csúnya lesz amit mondok, de szerencséd volt. A család nyilván súlyosan terhelt, nem kéne gyereket vállalni. iszonyú teher egy fogyatékos, esetleg agresszív gyereket nevelni.
2023. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Gondolom,ha felhívom az intézményt és elmondom a szituációt ,akkor nem mondanak semmit, mert nem vagyok családtag ?

Egyszerűen nem tudom hogy jöhetnék rá az igazságra :(

2023. máj. 17. 19:22
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nem őszinte veled, akkor nem szeret. Pont. Fogadd el. És hagyd el.
2023. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!