Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elhagyhatom a pszichiátriai...

Elhagyhatom a pszichiátriai gyógyszeremet? 26/L

Figyelt kérdés
Bipoláris zavarra szedem, de abba akarom hagyni. Nagyon álmos vagyok tőle, és hízni is elkezdtem. Egész nap olyan álmos vagyok, hogy alig tudok koncentrálni. Ripedont szedek.

2023. máj. 19. 21:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

Az egy szutyok, amitől előbb-utóbbértelmi fogyatékos leszel. Gyerekkori barátnőmért a suívem szakad meg, teljesen elhülyült, hagyd el, amíg nagy kárt nem okoz. A bipoláris zavaron sokat segít a ketogén étrend, D vitamin, jód, mozgás a természetben.

Egy barátom, nem bipoláris, szintén Ripedont és Rivotrilt szed, már egy év után észrevehető a szellemi hanyatlása. Be kellee ezeket tiltani. Hagyd el.

2023. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én is kezdem észrevenni magamon, hogy teljesen más vagyok mióta szedem. Nem akartam beismerni magamnak, hogy butulok el :/
2023. máj. 19. 22:04
 3/23 anonim ***** válasza:
57%
El fogsz tőle butulni! A legjobb amit tehetsz, ha elhagyod. Csak ne hirtelen, hanem fokozatosan.
2023. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hogy mondjam el a kezelőorvosomnak? Nem fog egyetérteni abban, hogy abbahagyjam a szedését, mert hallucinációra is szedem :/
2023. máj. 19. 22:09
 5/23 anonim ***** válasza:
40%
ez nem olyan betegség, amire muszáj szedni gyógyszert. nyugodtan hagyd abba. az ilyen gyógyszerektól csak még jobban ártasz magadnak.
2023. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Biztos? Emellett még epilepsziára is szedek
2023. máj. 19. 22:17
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

Mire szeded pontosan? Mitől vannak a hallucinációk? Ha bipoláris vagy, az önmagában nem okoz ilyet. Diagnosztizált nálad valami mást?

Ha pl. skizofrénia miatt hallucinálsz, arra vannak sokkal jobb gyógyszerek is. (Mellékhatásuk, árnyoldaluk nyilván azoknak is van, de nem csinálnak az agyadból egy krumplit).

2023. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
Bipoláris zavarra nem kell gyógyszer. 100%, hogy az orvos sem erre írta fel, ha ennyi bajod van még mellette. Ez egy anonim oldal, nyugodtan leírhatod, hogy mire szedsz még gyógyszert, mert mi is csak akkor tudunk használható választ adni, ha tudjuk, mi a helyzet.
2023. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

- gyakori hangulatingadozás (egyik pillanatban jó kedvem van, aztán mintha csettintettek volna, hirtelen rossz kedvem lesz)

- egyszer nagy önbizalmam van, máskor értéktelennek, semminek érzem magam

- öngyilkosságra való hajlam

- kárt tenni másokban

- gyilkosság gondolata

- mindig egyedül akarok lenni

- sokat gondolkodok

- kikelek magamból ha egyedül vagyok

- ha megyek valahova, úgy érzem mindenki engem néz

- szorongok

- soha nem tudok önállóan dönteni

- ha valami nem úgy történik, ahogy előre elterveztem, nagyon ideges leszek

- sokszor akarok sírni

- törni, zúzni akarok

- megfelelési kényszer

- 2 én, beszélgetek magammal

- ájulás érzés

- esténként szedegetem a szempilláimat

- visszafolytok mindent


Ennek többsége megszűnt. Nem tudom, hogy a gyógyszer miatt-e, de egy ideje jobb a kedvem is.

2023. máj. 19. 22:25
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
8# válaszolónak igaza van.
2023. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!