Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elhagyhatom a pszichiátriai...

Elhagyhatom a pszichiátriai gyógyszeremet? 26/L

Figyelt kérdés
Bipoláris zavarra szedem, de abba akarom hagyni. Nagyon álmos vagyok tőle, és hízni is elkezdtem. Egész nap olyan álmos vagyok, hogy alig tudok koncentrálni. Ripedont szedek.

2023. máj. 19. 21:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Epilepsziára szedek amúgy Lamotrigint meg Levetiracetamot
2023. máj. 19. 22:26
 12/23 A kérdező kommentje:
Ha abbahagyom a Ripedon szedését, lehetek újra a régi önmagam?
2023. máj. 19. 22:38
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
Ön- és közveszélyes vagy. Valamilyen gyógyszert kell szedned, ami segít kontrolállni magad. Ilyen esetben nem hagyhatsz csak úgy el egy gyógyszert, hanem le kell cserélni egy másikra.
2023. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%
beszélj az orvosoddal és nézz utánna annak, amit fel ír neked.
2023. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
37%
A risperidon egy elég korszerűtlen antipszichotikum, sok mellekhatassal, nyugodtan mondd el az orvosodnak, váltani fog egy másikra (én ziprasidont, esetleg aripripazolt, vagy valproatot adnék+benzodiazepint). A lamotrigin jó kiegészítő lehet. Letenni egyik napról a másikra nem tanácsos, a mérgeztetéses téveszméktől kezdve a hallucináción át a heteroagresszív viselkedésig minden előfordulhat.
2023. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%
Bátyám epilepsziás volt gyerekkorában, de kigyógyult belőle, és felnőttkorára már régóta nem szed gyógyszert. Ezzel nem azt mondom, hogy neked nem kellene, csak elmesélem, hogy van, aki nem szed rá gyógyszert, és tünetmentes.
2023. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
16-os vagyok még, férfi, és sok tünetem van, amit te is felsoroltál, de eszembe sem jutna gyógyszert szedni ezekre. Egyedül vagyok, magányos, barátnőm nincs, a barátaim átvertek és leléptek, úgyhogy kb. csak a szüleim szeretnek, meg a kollégáim többsége kedvel, mert kedves vagyok velük. (Nekem alapból kedves természetem van, ez nem jelenti azt, hogy közel állok hozzájuk.) 37- Zsolti
2023. máj. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%
16-os vagyok: nem hallucinálok, nem beszélek magamban, nem képzelem, hogy engem néznének, és csak azoknak ártanék, akik nekem is ártottak korábban. Csak erősen introvertált vagyok, és amúgyis úgy vagyok vele, hogy "okos emberrel nehéz megnyerni egy vitát, hülyével meg lehetetlen." Pusztán magányos vagyok, de ez a 21.század vívmánya.
2023. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Na, igen, erre kell gyógyszer, ugyanis ön-és közveszélyes vagy.
2023. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
12%
Ezt szedem én is mert beképzelek dolgokat ha nem szedem. Meg nem tudok aludni.ne hagyd el
2023. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!