Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs probléma?

Kullancs probléma?

Figyelt kérdés

Jobb időben szeretek leülni vagy lefeküdni a frissen vágott fűbe, mehet belém kullancs emiatt?

És ha igen akkor igaz, hogy bele lehet halni? Olvastam, hogy agyhártyagyulladást lehet tőle kapni és állítólag olyan kullancs is van már ami halálos.

Nem tudom a frissen vágott fűben mennyire van kullancs úgy tudom inkább a nagyobb füvekben szokott lenni.



2023. máj. 21. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Bárhol beléd mehet, ahol növényzet van.

Az agyhártyagyulladás ellen pedig van oltás. A Lyme kór ellen nincs, de ez viszont antibiotikummal kezelhető.

2023. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rá beoltva, de ha esetleg az lenne ha egyáltalán ment belém kullancs, akkor az halálos?
2023. máj. 21. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Talán, akkor nem ártana beoltatni magad.

Az esetek egy kis hányadában okoz a vírus komolyabb tünetet, de akkor rendesen bele lehet halni.

2023. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ritka, hogy bajod legyen. De amúgy szerintem nehéz nem észrevenni a kullancsot magadon. Mármint, hazamész, leveted a ruhádat, átnézed magadat, észreveszed ha mászik rajtad egy bogárka.
2023. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem attól halálos hogy belédmegy.

Időben kiszedheted.

Ha sokáig benned van és fertőzött, akkor ugye átadja a cuccot.

A vírustól beteg leszel, de nem halálos 100 % ban. Csak kb. annyira mint mondjuk közlekedni.

Heveréssz nyugodtan, aztán nézd át magadat.

2023. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem találtam semmit, remélem így is marad. Köszönöm a válaszokat!😊
2023. máj. 21. 16:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Bárhol előfordulhatnak rétektől kezdve erdőkön át, akár strand zöld terület is! Nem árt kullancsriasztót használni és átnézni a testünket tükörben természetben járás után.
2023. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ajanlanám a kullancs-encephalitis elleni védőoltást Önnek és mindenki másnak aki szeret túrázni és kint "heverészni". Ha beoltatja magát, akkor a kis eséllyel elkapott, de drasztikus lefolyású fertőzött hányadba még véletlenül sem fog beleesni ha megcsípi egy kullancs.
2023. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tervezem beoltatni magamat de addig mehet belém kullancs véletlen.
2023. máj. 21. 20:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt X évben is mehetett volna beléd véletlen.
2023. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!