Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáradékonyság, szétszórtság,...

Krómgyűrű kérdése:

Fáradékonyság, szétszórtság, figyelmetlenség. Lehet egymáshoz közük?

Figyelt kérdés

Pár hónapja észrevettem magamon, hogy szétszórt és figyelmetlen vagyok, amit a munkámban is észreveszek.

Sajnos a kollégáim és főnököm is észreveszi a hibákat, korábban nagyon meg voltak elégedve velem, de most nem dicsérnek, hogy jó munkát végzek-e.


Ami ezen felül van, az a fáradékonyság. Gyakran vagyok fáradt napközben, hiába alszom 7-8 órákat. A kávé nem mindig segít. Voltam vérvételen, de egy darab csillagom se volt, minden rendben van.


Valakinek már volt hasonló tünete, betegsége?



2023. jún. 6. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan néztek olyan értékeket ami okozhat fáradtságot? Pl vas?
2023. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiégés vagy depresszió, amire ennyi alapján gondolni tudok.
2023. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, durva lenne ha ennyi idősen kiégés veszélye fenyegetne.:)


Mondjuk enyhe depresszió az fenn áll. Nem gondoltam, hogy az okozhat ilyeneket.


Nem, sima átlagos laborvizsgálat volt.

2023. jún. 6. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyon keveset olvashattál még a kiégésről a fiatal felnőttek körében.

Sajnos okozhat a depresszió is ilyet, a kognitív funkciók tompulnak és csökken az energiád.

2023. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs szervi ok, akkor a lelkieket kell számba venni. Családi/párkapcsolati/anyagi helyzet, önbizalomhiány? Változatos táplálkozás, zöldben való mozgás megvan?
2023. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Erről a fiatalkori kiégésről nem tudtam, utána olvasok.


Családi helyzetet tekintve a szülők vannak egymással haragba, de együtt vannak. Párkapcsolat nincs, anyagi helyzetem stabil. Önbizalomhiány a küszöb alatt.


De nem gondolom, hogy az önbizalom az szerepet játszik ebben. Hiszen korábban jól teljesítettem.


Változatos táplálkozás szintén megvan, ahogy csak a zöldben mozgás.

2023. jún. 7. 04:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, létezik kiégés fiatal korban is. Ez is oka lehet a fáradtságnak. Olvass utána!
2023. jún. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A vashiány és különféle vitaminhiányok is okozhatnak fáradtságot és még rossz hangulatot, kedvetlenséget is.

Pl. én akármennyit is aludtam akkor is fáradt voltam. Minden délután munka után is lekellett dőlnöm és még rosszabbul keltem.Akkor lett elegem mikor egy nagyon laza nap már délelőtt 10 órakor olyan voltam mint aki iszonyat sokat dolgozott.

Akkor mentem a háziorvoshoz és ő nézette meg a vasat. Nem érte el az alsó határt, de vészesen sem volt kevés. Mégis olyan voltam mint a dög. Volt amikor a hajam is hullott.

2023. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vitamint azt szedek. Ahogy leírod a fáradságodat az durva, én nem ilyen szinten vagyok fáradt.

Úgy vagyok vele, hogy néha jó lenne ledobni magam 1-2 órára, de nálam rosszullét nem áll fenn.

2023. jún. 8. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!