Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek újra a régi?

Hogyan legyek újra a régi?

Figyelt kérdés
Nem bírok koncentrálni, romlanak a jegyeim, folyamatosan stresszelek. Az iskolában úgy érzem buta emberek között vagyok, mégis én rontottam. Nincs egy baráom sem, a páromat leszámítva. Nem tudok megfelelni a szüleimnek, az iskolának és a szerelmemnek is egyszerre, mert elvárják, hogy mindenből ötös legyek, hogy tanuljak napi 6 órát még itthon is, de nem megy, mert nagyon feszült vagyok és nem tudok a tanulnivalóra figyelni. Fél négyig vagyok iskolában, aztán 10 perc alatt itthon vagyok, eszek, aztán ülök le tanulni tízig. Sem magamra, sem a páromra nincs időm, mert elveszi a tanulás, amit feleslegesen csinálok, nem marad meg semmi a fejemben. Anya nem engedi a jegyeim miatt, hogy heti 2x eljárjak egy-egy órát edzeni, ami sokat segítene, hogy leadjam a stresszt. Minden este sírok, azt hiszem ez a harmadik nap, hogy nem aludtam semmit. Folyton beteg is vagyok, karikás a szemem, és tesznek is erről megjegyzést. A barátommal hétvégén kapunk egy napot, hogy találkozzunk. Félek, hogy elveszítem emiatt és megöl a féltékenység, holott nem kéne, de akkor is nagyon rossz. Kezdem azt érezni, hogy feladom, mert nem bírom tovább, ráadásul nem olyan rég még egy közeli családtagot is elveszítettem. Kezdek bedilizni. Egyetlen egy gyógymódom van, az a zene. Ha zenét hallgatok minimálisan javít a helyzeten, de még a telefonomat is elveszik 10 után, így nem is tudok nagyon beszélni senkivel és nincs is min zenét hallgassak. ( A héten itthon voltam betegen, de barátom suliban, így vele sem tudok beszélni). Régebben olyan jó volt minden. 5ös tanuló voltam, nem kellett megfeleljek senkinek, mert nem volt senkim, nem voltam féltékeny sem és hétvégén volt időm magamra bőven, tanulni pedig szerettem, mert mindent megjegyeztem. Ráadásul barátom ahová jár edzeni 4en vannak, ebből 3 lány.. mondjuk ő mondta, hogy menjek vele én is. Nagyon rosszul érzem magam ;( 1,5 éve vagyunk együtt, és tudom, hogy szeret, mert annak ellenére is kitart mellettem, hogy ilyen vagyok mostanában, de neki is biztosan kellemetlen az egész helyzet. 16 éves lány vagyok, és nem így szeretném a gimis éveimet leélni. Mit tehetnék?

2017. febr. 2. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szedj omega 3 kapszulát vagy halolajat, napi 1 evőkanál olivaolajat és D-vitamint. Nem tudom, miket eszel, de javaslom, hogy egyél minden nap olajos magokat, és ne kerüld a zsírt. Jobban fog működni az agyad, ha kap kívülről egy kis koleszterint, esszenciális zsírsavakat.
2017. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szoktam ilyeneket szedni, viszont semmi étvágyam.. köszi
2017. febr. 2. 23:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az életmódodban, esetleg a táplálkozásodban kellene az okokat keresni. Nekem úgy tűnik, nincs a napjaidban semmi (max. a zene), ami feltölt, és nem pihensz, alszol eleget. A tanuláshoz ezek is fontosak, akárcsak a vitamindús, egészséges, rendszeres táplálkozás. Napi 6 óra tanulás elég durva, milyen suliba jársz? Én egyetemen nem tanultam ennyit, max. vizsgaidőszakban. Esetleg gondolkodj el egy agykontroll-tanfolyamon, mert szerintem nem valami hatékony a tanulási módszered.

A 6 óra alatt csak a tanulással foglalkozol?

2017. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2 óra alatt megtanulok, de anyáék ragaszkodnak hozzá, hogy előre is tanuljak.
2017. febr. 3. 23:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha te is eljárnál a barátoddal edzeni? A tanulást is segíti a testmozgás, és javítja a közérzeted, csinosabb is leszel, nő az önbizalmad. Anyudék elengednének? Ha nem, próbáld meggyőzni őket, legalább hetente kétszer elmehetnél, és így a barátoddal is több időt tölthetnél együtt.
2017. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam én is, de azt mondta, amíg nem javítok nem mehetek.
2017. febr. 5. 15:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Én megmondanám neki, hogy ha nem mehetsz, nem fognak javulni a jegyeid, mert szükséged van mozgásra is, ld. amit fentebb írtam. És ígérd meg, hogy ha el is mész, a 2 óra tanulás akkor is meglesz.

Ilyen cikkekből találsz sokat, mutasd meg anyukádnak:

[link]

[link]

És arra is figyelj, hogy a tanulás miatt ne hagyj ki étkezést, és itt nem gyorskajákra, üres kalóriákra, cukros nasikra gondolok, hanem normális ételekre.

2017. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szeretek tanulni, azzal nincs is gond. :) Napi 2-3 órát ha nem kéne is tanulnék, de addig amíg nem enged arra gondoltam, hogy járok futni. Az 20 perc naponta, és 40 percet szoktam tornázni, abba nem hiszem, hogy beleköt majd. Minden esetre megpróbálok mindent.Emiatt hogy ennyit tanulok nem is alszom sokat, mert kikapcsolódásképp olvasom a könyvemet :D És emiatt alszom 3-4 órát, de az is nagyon sokat segít..
2017. febr. 5. 17:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha rendesen alszol (legalább 7-8 órát), jobban rögzül, amit megtanultál előtte...
2017. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha tanulás után este 10kor lefekszem, nem fog semmiből állni az életem, és nem fogom jól érezni magam, és ha 10kor fekszem le, akkor sem alszom 7órát, csak hatot, mert még tusolok, fogmosi, vacsi (nem ebben a sorrendben) akkor is eltelik egy óra, én pedig 5 előtt kelek, azaz maximum 6 órát tudnék aludni.
2017. febr. 5. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!