Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak nekem hullámos a gerincem...

Csak nekem hullámos a gerincem? Tènyleg egyenesen kell álljon?

Figyelt kérdés
2023. jún. 25. 06:07
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Honnan vetted ezt a baromságot...? Hullámos csak folyadék tud lenni, a gerinced meg szilárd.

Mindenesetre ezt így nehéz eldönteni. Nézz képeket arról, hogy milyen az emberi gerinc. Bizonyos fokig S alakunak kell lennie, az sem jó, ha túl egyenes, meg az sem, ha túlságosan behajlik.

Így kell kinéznie: [link]

2023. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha oldalra van benne "hullám", az biztosan nem jó. Az, hogy a lapockádnál kicsit púpos, a derekadnál meg homorú, teljesen normális. Sőt a nyakadnál is van egy ilyen görbület. De ha ezek a görbületek fokozottak, az már nem jó.


Tehát az "egyenes tartás" nem azt jelenti, hogy teljesen egyenes a gerinced, mint egy seprűnyél. Hanem hogy nem túl nagyok rajta a görbületek, amik amúgy normális, hogy ott vannak.


Próbáld kicsit kihúzni magad, de úgy, hogy még kényelmes legyen. Aztán kérj meg valakit, hogy fotózzon le oldalról. Szerintem látni fogod nagyjából, hogy van-e gond. Persze ha csak kisebb bajok vannak (ami sokaknak van), azt lehet, hogy csak gyógytornász veszi észre.

2023. jún. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes szakemberhez fordulni, ha kicsi a baj, gyógytorna is segíthet!Attól is függ hány éves vagy ! Nekem gerinc ferdülésem van, nagyon kutya egy betegség ! Meg kell előzni !
2023. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!