Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne féljek...

Mit tegyek hogy ne féljek ennyire?

Figyelt kérdés

Annyira félek a haláltól hogy semmit nem tudok csinálni a hétköznapokban mert értelmetlennek tűnik minden mert úgyis tudom hogy egyszer vége.

Hogy lehetne ezen felülemelkedni.



2023. jún. 28. 23:44
 1/6 ShemShemKing válasza:
100%

Szia,

Pszihologussal beszéltél már?

Én pánikbeteg vagyok 4 éve, 3 éve szedek gyógyszert rá, az nagyon sokat segített. + a meditáció is sokat segít :)

2023. jún. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1! Érdekes. Nekem meg pont azt mondta a pszichológus, hogy a meditációk nem jók,mert elnyomják a valós problémát.

Mondjuk attól még én is hallgatok relaxációkat. Csak fura.

2023. jún. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy egy pszichológus ebben sokat tudna segíteni. De lehetőleg ne Csernus doktor legyen az. ;-)
2023. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Irvin Yalom Szemben a nappal C. Könyve segít a halálszorongás lekűzdésében. Na mondjuk nem az eleje,mert az nem annyira segít,de utána jó lesz. Kerdezzetek rá a pszichológusnál,hogy ajánlja-e. A másik ami nekem segített az a régi filozófiai gondolatok a régi gondolkodóktól a témában.
2023. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem reális számodra az hogy mindjárt meghalsz...tehát mondjuk :holnap vagy a 2hét múlva.

Na addig us kezdeni kéne magaddal valamit. Gondolj bele ha ugyan így gondolkodott volna Edison akkor ne lenne villany világitás

vagy bármelyik nagy felfedező,innovátor,vagy csak a sima paraszt. Minek vetni ugyis meghalok hát igen csak épp nem 75 évesen hanem 3hét múlva ez azért más perspektivába helyezi a dolgot.


Ne a jövőn siránkozz élj a pillanatnak addig biztosan kíhúzod.

2023. júl. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen,nagyon fontos,hogy tudj a jelenben lenni.

Nekem az elején sokat segített,hogy ha elkapott ez a dili,akkor elkezdtem kierőszakolni magamból egy sétát,vagy valami cselekedetet es rövid mondatokkal tudatosítani a jelent. Pl. "Szépen süt a nap.Erzem,hogy ez milyen meleg érzést ad a bőrömnek a felkaromon.A lábamon nem annyira Nem-nem leszel bőrrákos,mert reggel van és nincs erős UV sugárzás és tavasz van.Koncentralj! Ez a gondolat megjelent,tovább engedem.Hallom a madarakat. Több féle madarat..." Stb. Az elején fur volt azt is gondoltam,hogy ha így folytatom a végén a szorongasbol tudathasadas lesz de nem lett :)

2023. júl. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!