Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A TB-t kötelező fizetni?

A TB-t kötelező fizetni?

Figyelt kérdés
Csak mert az állami egészségügy az itt vidéken halott, amúgy sem látnak el.

2023. júl. 4. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező, igen.
2023. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Halott az városban is. De talán még mindig jobb, mint 600ezret fizetni egy rutin mandulaműtétért.
2023. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem fizeted behajtja a NAV. Azt hagyjuk mit kapunk érte...
2023. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bejelentett munkahely esetén az adó része, nem tudod kikerülni sehogy, mondhatjuk, hogy kötelező.
2023. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne legyél beteg. A pénzt így is kidobod az ablakon, de talán nem tesznek el láb alól.
2023. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tárgyilagosan: igen, kötelező fizetni, adók módjára behajtható.


Magánvéleményem: rendkívül inkorrekt, hogy így van. Személy szerint 20 éve vettem igénybe utoljára állami egészségügyi szolgáltatást. Ha szükséges, -szerencsére ritkán- akkor magán ellátást választok. Számomra az elmúlt 20 év ablakon kidobott pénz.

2023. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os! Neked ezt dobta a gép.


Más lehet, hogy betegesebb, és 5 percenként orvosi ellátásra szorul. Neki nem lenne kidobott pénz.


Engem volt, hogy 12 évig nem látott a háziorvosom. Fizettem ez alatt a 12 év alatt is az egészségügy fenntartásáért járulékot (vonták a béremből).

Ma már mindenféle bajom van (36 évnyi munkában megfáradtam). Nem igen tudnám maszekban megfinanszírozni a kezeléseimet. Lassan eljutunk oda, hogy még ellátást sem kapunk, mert nem lesz aki elásson.

2023. júl. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es! Éppen ezért gondolom úgy, hogy a tb csupán egy opció legyen.

Aki fizeti, kapja meg érte az ellátást! De ne kötelezzenek rá senkit!

2023. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy kötelező fizetni a tb-t, hanem azzal, hogy egyébként nincs elég erőforrás az egészségügyre. Se anyagi, se technológiai, se emberi. Ha szar az autód, akkor nem az a megoldás, hogy inkább meg se tankolom és megyek gyalog, hanem kicserélem a vezérlést meg a gumikat, és akkor a benzinköltségnek is jobban látni értelmét.
2023. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Aki fizeti, kapja meg érte az ellátást!"


Miként tennél igazságot? Ha 3 hónapig fizettem, akkor lássanak el? Vagy hogy képzeled ezt a gyakorlatban?


Én 27 évig folyamatosan dolgoztam, majd állástalan lettem. Ugyanúgy csak 90 napig kaptam álláskeresési járadékot, mint az, aki 4 évig dolgozott előtte.


Így már érthető a kérdésem lényege...?

2023. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!