Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Autizmus és párkapcsolat....

Hosszúhajú kérdése:

Autizmus és párkapcsolat. hogyan lehet autistának működőképes párkapcsolata? tapasztalatok?

Figyelt kérdés
47 vagyok, sosem volt kapcsolatom. egy kis előtörténet: 16 illetve 17 évesen kényszerbetegséggel és borderline személyiségzavarral diagnosztizáltak, csak 30 év félrediagnosztizálás után derült ki hogy autista vagyok. ehhez még hozzájön hogy leszbikus vagyok. de mindezt félretéve, hogyan lehet egy autistának működőképes párkapcsolatot kialakítani? van tapasztalatotok, vagy ismertek ilyet? egyáltalán ki lenne képes velem együtt élni, őszintén szólva el nem tudom képzelni hogy milyen típusú az az ember aki hajlandó lenne velem megpróbálni...

#autizmus #autista párkapcsolat #asd párkapcsolat
2023. júl. 4. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
ADHD-s vagyok, szóval sokszor ugyanez megfordul a fejemben, de az első, hogy fogadd el magad. Nincs veled semmi baj, csak néhány "drót" máshogy van bekötve az agyadban, mint az átlag embereknek, de ettől ugyanolyan szerethető vagy.
2023. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miert lenne veled nehez kapcsolatban lenni a te velemenyed szerin
2023. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerint?
2023. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szerethetőnek érem magam, azzal szerencsére nincs gond, ha együtt kéne élnem valakivel, számtalan emberi kapcsolatomban megmutatkozik hogy olyan furcsa gondolkodásom van ami miatt állandóan konfrontálódon. ne tudom van e olyan épeszű ember aki ezt el bírna viselni. pl egy sima veszekedés után nem tudok visszaállni az alapműködésemre mert előbb rendbe kell rakni a történteket az agyamban, ilyenkor rendszerint otthagyok mindent és megyek "rendet rakni". vagy néha olyan dolgokat nem értek, ami alap emocionális követelmény, de nekem nem, így szinte el kell nekem magyarázni. aztán van hogy mások mondatában találok egy szót, ami nem helytálló az adott szövegkörnyezetbe és addig nem tudok megnyugodni míg meg nem magyarázza minek kellett azt mondania.... néha azt érzem ezt nem bírna hosszútávon senki, ehhez szentnek kell lenni. sok ilyen kommunikálásos cucc van, amiben teljesen más gondolatmenetem van..
2023. júl. 4. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!