Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha reggel beveszek 20 mg...

Ha reggel beveszek 20 mg rexetint, este 20:00 kor ihatok egy sört, nem lesz semmi bajom?

Figyelt kérdés

2023. júl. 12. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Kihagyhatsz egy napot is nyugodtan. Nekem ezt mondta a pszichiáter hogy ilyenkor 1 napot kihagysz, és ugyanúgy szeded majd másnap mint eddig az a legbiztonságosabb módszer ilyenkor.
2023. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nylonx ***** válasza:
A Rexetin nem úgy működik mint egy szokványos gyógyszer ami 8 óra mulva kimegy. Azt fel kell tölteni, előszőr félszemmel, majd pár hét mulva elkezdeni az egészek szedését. Felhalmozódik, ezért nem jelent semmit ha véletlenül kihagyunk egy napi adagot. Rendszerint egy hét is kell ha valaki hirtelen abbahagyja hogy elkezdjenek jönni az elvonási tünetek ahogy ürül. Az agyban játszódó kémia olyan finom mechanizmus, hogy nem érdemes alkohollal való kölcsönhatással ilyenkor babrálni ha valaki meg akar gyógyulni. Én például pánikbeteg voltam. Mielőtt Rexetint használtam, csak frontinnal próbálkoztam ami nem volt hatásos hónapokig sem, de a lényeg hogy ott kivártam a 8 órát és volt rá példa hogy megittam egy sört. Másnap sokkal jobban rám akartak jönni a rohamok, egy rohadt sörtől is mint általában. Nekem egyébként a Rexetint hatott ( frontint nem is szedtem) és egy idő után (másfél év) két hónapig felezve majd negyedelve el is hagytam. Alkalmanként kellett csak frontinhoz nyulnom utána egy ideig. Egyébként feketetea, kv nekem felejtős, mert túlreagálja a szervezetem mintha 5 adagot vennék be, reszketek meg minden. Én egy sört is megérzek másnap. Nekem egyébként bőven szerepet játszhatott a pánikbetegségem, és az azelőtti szorongásos depresszióm kialakulásában a rendszeres alkoholfogyasztás. Aki érzékeny a pszichés dolgokra az ne igyon egyáltalán.
2023. júl. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nylonx ***** válasza:
Előző vagyok. tehát attól hogy az ember reggel vett be Rexetint, vagy tegnapelőtt, még jelen van a szervezetben egy hétig is.
2023. júl. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!