Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy-alulműködés?

Pajzsmirigy-alulműködés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsokra lenne szükségem. Terhességem alatt kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van. Akkor és azután még több mint másfél évig elég volt az l-thyroxinnak a fele. Azóta felment másfélre. Hónapok óta így szedem, nemsokára megyek vérvételre hogy milyen. Viszont egyszerűen nem akar beindulni a fogyás. Emellé állandóan fáradt vagyok, kedvtelen, semmi motivációm a mozgásra. Van egy 2 éves fiam, vele játszok, boltba járunk, sétálgatunk, de ezeken kívül semmi. Egész nap álmos vagyok, pedig (hiába nem egybe) de megvan a 8-9 óra alvás este. Mit tanácsoltok? Az orvos azt mondta, ez mind a betegség jele. De mégis mikor hat már rendesen ez a gyógyszer? Mikor várhatok változást? Mit tanácsoltok, mitől lehetne "életerőm"?

2023. júl. 21. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A vas értékeid jók?
2023. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elvileg igen, azt mondta a doki, hogy a pajzsmirigy van elszállva. Viszont csak háziorvos, szerinte felesleges szakrendelésre mennem, mert ugyan ezt a gyógyszert írnák fel.
2023. júl. 21. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért én lehet elmennék a szakrendelésre, hátha mégis mondanak valami okosabbat!
2023. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Várd meg a laboreredményt. Vaktában nincs miről beszélni. Ha magas a TSH, növelni fogják a gyógyszeradagot. Ha nem akkor meg az orvos majd kitalálja. De ez nem fogyasztószer, fogyásra ne számíts, azt senki nem is ígéri. Nem arról van szó, hogy mikor hat a gyógyszer, a pajzsmirigyműködésed nem állandó, változik. A vérnyomásod milyen? Kávézni szoktál?
2023. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem értek hozzá, mert utána sem néztem jobban semminek, de már ez lassan 3 éve nagyon zavaró :(

Ezek az értékeim, az utolsó papírra írva:

Tsh: 83,7600mu/L

ft4: 8,170 pmol/L


A vas az 12,20 umol/L

2023. júl. 21. 17:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vártam a fogyást tőle, persze ezt tudom, de valamit be kéne már indítania, de egyre csak rosszabul érzem magam. A vérnyomásom jó szokott lenni, néha-néha alacsony, kávézni nem szoktam, semmi ilyesmi, rosszul vagyok tőle.
2023. júl. 21. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:
83??? Ez valami hihetetlenül magas érték! 0-4 között jó. Hány mg gyógyszert szedsz?
2023. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, pedig szedtem a napi fél gyógyszert. Folyamatosan, lassan 3 éve. Most vagy 3 hónapja szedek az l-thyroxin 50ből napi másfelet. Jövőhéten lesz megint vérvétel. Szóltam a háziorvosnak, hogy nem e kéne elmennem szakrendelésre, de nem adott beutalót, erre az értékre azt mondta el van szállva, de ott sem mondanának és adnának más gyógyszert, így felesleges mennem.
2023. júl. 21. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Fú, az roppantul kevés gyógyszer még alacsonyabb tsh-hoz is, ilyen irtózatosan magashoz szerintem 200 mg kéne. Az 50 mg-osból fél szem, amit 3 évig szedettek veled, az konkrétan nulla, mintha semmit se szednél. Nekem 4 körül van az érték, és azt tartom szinten 100 mg-mal. Nem adnának más gyógyszert a szakrendelésen, de többet. Majd írd meg, mennyi a friss TSH-d, és az orvosból verd ki vagy a 200 mg-ot vagy a beutalót a szakrendelésre.
2023. júl. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!