Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám letenni az...

Hogyan tudnám letenni az alkoholt?

Figyelt kérdés

Sajnos már belátom, hogy alkoholista vagyok. 21-22 éves korom óta piálok napi szinten.

Akkoriban nagyon stresszes volt a munkám és lazítás képen 1-2 sört legurítottam a nap végén mert hát miért ne… Aztán mostmár ott tartok, hogy megiszok egy üveg bort vagy 4 sört és nem is igazán érzem meg csak egy picit bódít.

Egyszerűen kényszeresnek érzem már, hogy igyak valamit esténként. Múlt hónapban megpróbáltam letenni de csak 5 napig bírtam. A mai nap ismét elhatároztam magam de most is csak azon kattogok, hogy de jól esne egy jó hideg bor/sör.

Arra gondoltam, hogy jó lenne mondjuk az alkohol helyett beiktatni valami mást. Mint pl. cigi helyett rágó vagy ilyesmi. Vagy ezt csak úgy lehetne letenni, hogy kész vége nem iszok többet?

Akinek sikerült már leszoknia róla annak, hogyan ment?


2023. júl. 28. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy forró nyári napon nap végén egy hideg sör lassan elkortyolgatva nem gond. A rendszeresség már igen,ha főleg nem csak sört, hanem már bort is akarsz. Aztán jön majd a pálinka.
2023. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ne tedd tönkre magad.
2023. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyire király vagy már! Nem csak felismerted a problémát, hanem foglalkozol is vele, meg akarod oldani, vannak ötleteid is, segítséget is kérsz stb. Te simán le fogod tenni a piát. Te olyannak tűnsz, aki ha nem talál egyszerűbb megoldást, akkor felhúzza magát és egy csapásra leteszi az italt egy életre, de nem ragad bele az alkoholizmusba, mert nem akar alkesz lenni, csak véletlenül azzá vált. Inkább az a kérdés, hogy azzal a rossz érzéssel mit kezdesz, ami a leszokás után marad. Elnyomhatod mással, de jobb kielemezni, mert sokszor csak brutál fáradtság, amit rengeteg alvással lehet megoldani. Máskor meg lelki sérülés egy idióta főnök miatt, amiről jó lenne beszélgetni valakivel.
2023. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És miért van otthon ennyi pia?
2023. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű, de sikerülhet. Az első lépést már megtetted, beismerted. Először is dobd ki az összes piát. Másodszor ne szégyellj a problémáddal orvoshoz fordulni, az alkoholizmus betegség. Sok sikert, gyógyulást kívánok!
2023. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1.

Ez volt a gond a múltkori próbálkozásnál is. Melegben mindig is ittam egy jéghideg sört mert valahogy jobban esett az mint a víz vagy valami üdítő. Azt a napi 4 sört sem úgy iszom, hogy bontom legurítom és bontom a kövit. Általában 6 körül bontom az elsőt és olyan fél 10 körül érek a 4. végére, közben nézek valamit vagy ilyesmi. De igen a rendszerességgel van már a gond. Annyira megszoktam, hogy minden nap iszogatok valamit, hogy már kb. a cselekvés is hiányzik.

2.

27 leszek hamarosan.

3.

Köszi a szép szavakat. Ez is a bajom, hogy utánna mivel emésztem fel az aznapi dolgokat. Mert a pia kikapcsolt azért és nem pörögtem tovább itthon rajta…

4.

Mert mindig bementem a boltba hazafelé és megvettem... Vagy előre bevásároltam egy pénteki/szombati napon az 1-2 heti adagot amikor minden fiatal úgyis piát vett és úgy nem néztek ki miatta. Már a boltban is szégyellem ezt, mindig másikba járok, hogy ne legyen annyira feltűnő. Na meg persze veszek mellé valamit még, ha nincs is rá szükségem, hogy ne csak a piát lássák…

2023. júl. 28. 20:25
 7/7 A kérdező kommentje:

5

Most direkt nincs is itthon már semmi. Dokihoz nem szeretnék ezzel menni.

Köszönöm.

2023. júl. 28. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!