Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ettől alkoholisták vagyunk?

Ettől alkoholisták vagyunk?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel az a szokásunk, hogy minden este, vacsora utan megiszunk egy doboz sört/pohár bort. Én szigorúan csak egy sört iszom, (fél liter) nem is esik jól több, a barátnőm pedig kb 2.5 deci vörösbört. Sem többet, sem kevesebbet, de ezt minden este.

Mivel egyikünk sem szeret vásárolni, mindent nagy tételben veszünk, hogy ne kelljen naponta boltba járni, így havonta egyszerre veszük meg a 30 sört és a 10 üveg bort, de minden mást is, például olajat is 10 literenként veszünk, meg 10kg cukrot, stb

Nemrég nálunk járt a barátnőm anyja, és mikor meglátta, hogy mennyi piánk van, elkezdett hüledezdni, hogy milyen alkoholisták vagyunk, és a lánya azelőtt nem ivott egyáltalán, én vittem rossz útra, bla-bla.



2023. aug. 5. 00:51
1 2 3 4
 31/35 Phoney ***** válasza:
100%

ma 06:26

Mert pár nap vagy 1-2 hét nem minden alkoholfüggőnek okoz gondot, ha nagyon meg akarja mutatni, hogy "márpedig le tudná tenni". 30 napon át viszont már tényleg nehéz letagadni saját maguk előtt, hogy semmi másra nem vágynak, mint hogy végre megint ihassanak valamit, mert mégsem bírják elviselni a tartós józanságot.

2023. aug. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Értem.Van benne igazság,igazad van.
2023. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg áruljátok már el, mi a franc értelme van egy doboz sörnek? Vagy egy pohár bornak? Ennyire finom? Akkor miért nem gyümölcslevet, teát akármit isztok ha finom? Ha meg be akartok rúgni/spiccesnek lenni ahhoz ez kevés. Tehát kérdezem, hogy ennek mi értelme? De úgy mindenkitől, aki egy valamit megiszik.
2023. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
33 vagyok, nem azt mondom, hogy hulla részegre kell innod magad, egyáltalán. De egy doboz semmire nem jó. Vizet is ihatnál ennyi erővel. 2-3 sört, vagy 2-3 bort már lehet érezni, enyhe kis spiccességet okoz, lazulást... Az alkoholnak ez az értelme nem?!
2023. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Phoney ***** válasza:

ma 14:06

Ja, neked semmire nem jó, mert nem érzel egy sört, tehát akkor senki más sem, értjük ;) Tényleg nem fordult még meg benned, hogy egyáltalán nem egyformán hat az emberekre ugyanannyi az alkohol? Egyeseknek ugyanilyen felfoghatatlan, hogy valaki egy sörből semmit se érezzen.

2023. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!