Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ettől alkoholisták vagyunk?

Ettől alkoholisták vagyunk?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel az a szokásunk, hogy minden este, vacsora utan megiszunk egy doboz sört/pohár bort. Én szigorúan csak egy sört iszom, (fél liter) nem is esik jól több, a barátnőm pedig kb 2.5 deci vörösbört. Sem többet, sem kevesebbet, de ezt minden este.

Mivel egyikünk sem szeret vásárolni, mindent nagy tételben veszünk, hogy ne kelljen naponta boltba járni, így havonta egyszerre veszük meg a 30 sört és a 10 üveg bort, de minden mást is, például olajat is 10 literenként veszünk, meg 10kg cukrot, stb

Nemrég nálunk járt a barátnőm anyja, és mikor meglátta, hogy mennyi piánk van, elkezdett hüledezdni, hogy milyen alkoholisták vagyunk, és a lánya azelőtt nem ivott egyáltalán, én vittem rossz útra, bla-bla.



2023. aug. 5. 00:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%

A szó szoros értelmében nem, hiszen kontroll alatt tartjátok, márpedig az a alkoholizmus fontos jellemzője a kontrollvesztés.


Ugyanakkor a rendszeres iszogatás otthon, pusztán hangulatfokozás céljából a fiataloknál elég erősen prediktálja a későbbi alkoholproblémákat. Szóval az anyósjelölt kiakadása nem alaptalan.

2023. aug. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen kis mennyiségben egészséges a vörösbor.
2023. aug. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%
Havi 10l olaj, az 3napi 1l.. nekem 1l elég egy egész hónapra, úgy hogy én minden nap sütök. 10kg cukor? Mire kell havonta 10kg cukor? Én egyáltalán nem fogyasztok cukrot, mert nagyon érzékeny vagyok rá.
2023. aug. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
Off, hármas, én is csak lestem, még az olajat megértem, oké, bő olajban sütés (az egészség részét hagyjuk), de cukrot akkor sem bírnék ennyit elfogyasztani ha rendszeresen sütnék. Nálam évi 1-2 kiló megy el, leginkább a karácsonyi és húsvéti sütés miatt... :-D
2023. aug. 5. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Elalvás előtt közvetlenül nem tesz jót az alkohol.

Lehet hogy deviníció szerint nem alkoholizmus (ahol mennyiséget is néznek) de esetleg egy idő után az 1 sörböl lehet 2-3 is.

Volt aki pl. 1 év után emelte az adagot.

2023. aug. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%

Igen, mert nem vagytok kepesek ivas nelkul lefekudni aludni, az alkohol nelkul nem erzitek jol magatokat.

10 ev mulva garantalt a napi 2-5 liter.

2023. aug. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%
Psychiater azt mondta a radióban, pont elkaptam ezt a műsort, hogy alkoholista az aki rendszeresen pld minden péntek este megiszik 0,5 l sört. Nem a mennyiségtől függ az alkoholizmus de a rendszerességtől. Orvosi szemmel azok vagytok.
2023. aug. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
26%
Itt már akkor is annak számítasz, ha minden nap elmész egy kocsma előtt. Ne hallgass a károgókra, rendben vagytok.
2023. aug. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%
Dohányzik-e az az ember, aki minden nap, csak 1 szál cigit szív el? Rágózik-e az az ember, aki naponta csak egy szemet, és azt is csak 5 percig rágcsál? Szokott-e könyvet olvasni az, aki minden este 1 oldalt elolvas?
2023. aug. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%

#3, #4, a Kérdező azt írja, minden mást is tízesével vesz, azt nem, hogy milyen gyakran, szóval nyugi.

Addiktológus szemmel alkoholisták vagytok. Sajnos ez egy skatulya, nem nézzük az egészségre gyakorolt hatását. Ez a mennyiség évtizedekig nem károsít egyáltalán, de 30 év múlva már lehet nem tesz jót a májnak, és ti esetleg mégsem tudtok lemondani róla, akár az orvos tanácsára sem.

2023. aug. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!