Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszaka megcsípett valami,...

Éjszaka megcsípett valami, mitcsináljak? Tegyek valamit az ágyunk fölé?Bőv lent.

Figyelt kérdés

Nem az első eset hogy hatalmas és fájdalmas csípésekre kelek.

Panelba lakunk szúnyogháló van mindenhol, belvárosban.

Párommal egy ágyba alszunk ugye, de őt semmi soha nem csípte meg csak engem.

1 éve volt az első eset amikor megcsípett valami, majd minden este megcsípett többször is de őt nem csak engem. Cseréltünk helyet és megszűnt a probléma.

Márciusban lett egy brutál csípésem de úgy voltunk vele hátha nem lesz több nem is volt.

Aztán újra megcsípett a térdemen meg néhány helyen de kisebb volt el könyveltem pók csípésnek... Aztán 2 héttel ezelőtt reggel arra kelek fel hogy viszket a kezem, ez elég gyakori nálam mert mindig száraz, épp hogy még akartam mikor láttam hogy valami csípés szerűség meg mint ha egy égési folt lenne mellette mondom áhh ez kicsi nem csinálok belőle ügyet.

1 napon belül kétszeresére dagadt 2.nap nem tudtam behajlítani az ujjaim 3.nap pedig mozgatni se. Ügyelet azt mondta hogy antihisztamin tartalmú allergia gyógyszer, ecetes borogatás meg fenistil gél vagy valami csípés elleni. 4.napra el is kezdett hatni a dolog jobban is lettem szerencsére se de utána napokig fájt a kezem mintha egy kés ment volna át rajta....

Na és a mostani sztori:

Az oldalamon kb 5cm nagy csípés, hónaljamba 10cm átmérőjű és vele szembe felkaramon úgy szintén. Aztán alkaromon 5cm nagy csipés és hasamon is.

Úgy fáj hogy konkrétan majd be sz.rok 😀 gondolom mivel feszül a bőr...

Kicsit viszket nyílván nem vakarom. Szokásos kör antihisztaminos allergia gyógyszer, ecetes borogatás stb.

De már nem tudunk mire gondolni, nézem a neten a csipeseket mint egy hülye de nem találok ugyan olyat vagy ami hasonló volt annál úgy volt a szöveg hogy "rejtélyes rovar csipkedi a Pécsieket" címen.

Rendszeresen takarítunk az ágy körül az ágyat is. Az ágyunk kb 5-6éve meg van.

Már arra gondoltam hogy valami természetes dolgot felakasszak az ágy fölé ?

Bocs hogy hosszú lett, szerettem volna minél pontosabban leírni mindent hátha van valami ötlet.



2023. aug. 17. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Jaj de finnyás a kisasszony....


Gondolom nagyon is jó környéken éltek,hiszen ezt ki tuttad írni,így nem haltál bele.

Na erre felénk nem élnéd túl,nállunk nagy kan,tetovált tróger szunyogok terrorizálják a közösséget, nagy mellel repkednek,aztán ha csak rá nézel verdesnek olyan pofonokat,hogy a fejed leszakad.


Gondolom a tiéd kis szolid magyar szunyog,lehet csak barátkozna vagy csak néhány szem cukorért ugrott be,biztosan kopogtatott is,de nem hallottad olyan jól nevelten és szolidan tette.És valószínűleg véletlen sértett meg.Te meg egyből íjedezel,most biztos meg van rólad a véleménye.....

2023. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagy felbontású kamerákat szerelj fel, hátha sikerül elcsípni, hogy mikor és ki/mi csipked. Ha pedig meglesz a bűnös, akkor könnyebb lesz csapdába csalni.
2023. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sok mindenre számítottam de erre nem.

Köszönöm

2023. aug. 17. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy mégiscsak pók és allergiás vagy a csípésére?
2023. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ágyi poloskára nem gondoltál?
2023. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 nem tudom hogy pók-e néztem neten képeket de abszolút nem hasonlít arra bár lehet allergiás reakció...:(


#5 kizárt hogy az legyen, annak nagyon aprócska csipesei vannak nekem meg hatalmasok :(


Az egészben azaz érthetetlen hogy miért csak engem, és páromat meg nem csípi...

Ráadás hogy nem bírjuk azonosítani a csípést.


Köszönöm nektek a normális választ, és hogy időt szántatok rám 🙏❤️

2023. aug. 17. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos az ágyi poloskának simán lehetnek nagy, fájdalmas csípései. Attól függ, hogy reagál az immunrendszered. Az apró csípést nem tudom honnan vetted, mert pont nem az a jellemző. Az is simán benne van, hogy csak az egyik embert csipkedik, meg az is, hogy a másik immunrendszere úgy reagál, hogy meg sem látszik a csípés.
2023. aug. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


Jó nem olyan kicsi de az én csipesemhez képest kicsi.


[link]


Nekem egy az egybe szinte ugyanígy nézz ki mint ezeken a képeken....

2023. aug. 18. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Az immunrendszeredtől függ, hogy reagál, mekkora lesz a csípés. Simán lehet ilyen nagy is.
2023. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a poloska egy helyre többet is csíp nekem meg nem egy helyen van több hanem oldalamon egy db hónaljamon 1 db felkaramon 1 db meg alkaron 1 db illetve hasamon 1 db.
2023. aug. 18. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!