Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholt segítség nélkül abba...

Alkoholt segítség nélkül abba lehet hagyni?10 éve iszom(vagyis9).Régen nem sokat de most már sokat.Egyszer már abba hagytam 1 évre egyik napról a másikra.Most érzem nem jó.Pár napja már nem ittam de pár nap után érzem egy kicsit jobban érzem magam.

Figyelt kérdés

De még hosszú út áll előttem Elvonóra nem szívesen mennék.


Egyedül hogy tudom abba hagyni teljesen?


2023. aug. 21. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy abba tudod hagyni, de hatalmas akaraterő és kitartásra van szükséged, enélkül borzalmasan nehéz lesz.

És ez nyílván nem úgy műkodik hogy eggyik napra a másikról abba hagyod, szépen fokozatosan próbálj meg arra törekedni hogy kevesebbet igyál, nem kell kizárnod az életedből teljesen, az a legfontosabb hogy mértékletesen csináld ezt, sok szerencsét.

2023. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Anonim Alkoholistákhoz érdemes benézned.
2023. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az nagyon jó, hogy már felmerült benned, hogy változtatni kellene. Szerintem jobb segítséget kérni, hogy ne egyedül kelljen, támasz nélkül végigcsinálni, de megpróbálhatod egyedül is, nagyon tudatosan. Érdemes utánanézni, utánaolvasni, mit is jelent a függőség, nagyon jó videók vannak a YouTube-on, amik segítenek megérteni, hogyan is működik a szervezeted, miért is érzel időnként leküzdhetetlen sóvárgást. [link]

Ha ezekkel tisztában vagy, könnyebb lesz megküzdened ezzel :) sok kitartást kívánok hozzá, mindenképpen megéri változtatnod és tisztább fejjel élni az életed!

2023. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha már függő vagy akkor nem szabad orvosi segítség nélkül abbahagyni.
2023. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Ha "egyre kevesebbet" "próbálmál" inni, ráadásul még csak feltételesen sem vagy hajlandó kizárni az életedből akkor kb. garantáltan életfogytig alkoholista maradsz. Amíg valaki [pszichés] alkoholfüggő, magyarul ivási kényszere van, addig nem döntheti el, hogy mennyi kell neki, max. azt, hogy inni akar vagy józan akar lenni.


Azonnal letenni csak annak nem lehet, aki fizikai függő, de mivel napok óta nem ittál és gondolom nem is tapasztaltál különös tüneteket, ez értelemszerűen nem áll fenn. (Az alkoholfüggőknek talán egyötöde a lehet fizikai függő, ők azok, akik reggeltől estig isznak, de este is annyit, hogy reggelig ne menjen ki, mert 0 véralkoholnál már remegnek.)


Az igen jó, ha már napoknál tartasz, innentől azzal kell foglalkoznod, hogy felfedezd magadnak a józan életet. Ha nem tanulsz meg igazán otthon lenni a folyamatos józanságban, abból megint ivás lesz. Vagy egyéb függőség. Ha olyan fantasztikus ötleted támadna a közeljövőben, hogy most már tök jó ötlet volna meginni "valamit", akkor meg egyszerűen ne hidd el, az kényszergondolat. Ha esetleg valaha is jó ötlet lesz még meginni valamit, az nem mostanában lesz.

2023. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lassan 1 hete nem ittam

Egyenlőre nem hiányzik

2023. aug. 24. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!