Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat ilyen bőrtüneteket?

Mi okozhat ilyen bőrtüneteket?

Figyelt kérdés
Apró, tűszúrásszerű kis piros foltok, főleg a karomon, de kis számban máshol is, amik pár nap múlva bebarnulnak, anyajegy-szerűvé válnak, de nem múlnak el végleg, legalábbis van már köztük több hetes. Általában nem viszketnek, nem fájnak, max olyan fordul elő, hogy van egy hirtelen, szúrásszerű fájdalom, vagy viszketés, ami után előjön ez a kis folt, de ez a ritkább, általában csak a foltot veszem észre. Kb. 2-3 db jön elő naponta, bár a karom alján már annyi van, hogy sokszor nem tudom eldönteni, melyik új, pedig már fotózgatom is őket. Most a napokban sajnos néhány elfertőződött, csúnyán néz ki, és nagyon nehezen gyógyulnak. Orvosnak megmutattam, ő sem tudta eldönteni, hogy csípés vagy allergia. Felmerült bolha, ágyi poloska gyanúja, de ismerősök szerint inkább allergiás reakciónak tűnik. Kíváncsi lennék az itteniek véleményére is.

2023. aug. 23. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ez csak a nyári melegben jön ki, akkor lehet melegkiütés is.

Nekem szokott olyan lenni a csuklómnál. Olyankor nem tudok karórát hordani, pedig bőrből van a szíja.

Vagy télen is van ilyen bajod?

2023. aug. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Küldj képet és segítek!
2023. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálok fotót csatolni.


[link]

2023. aug. 24. 15:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Ilyenekkel van tele mind a két karom.
2023. aug. 24. 15:10
 5/9 A kérdező kommentje:
A színük kezdetben inkább piros, ezek már úgymond gyógyultak.
2023. aug. 24. 15:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Kidudorodnak? Eltelt azóta egy kis idő, meg vannak még a kiütések?
2023. szept. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, megvannak, kicsit ki is dudorodnak. Barnás színűek lettek közben, és kaparásra hámlanak. Pár új is lett a kézfejemen.
2023. szept. 5. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez melegkiütés! Háziorvost többet tud mondani.
2023. szept. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem igazad van.
2023. szept. 7. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!