Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor vki rájön arra, hogy...

Amikor vki rájön arra, hogy gluténérzékeny vagy cöliákiás és tényleg NAGYON ROSSZUL van a gabonáktól, akkor hogyan tarthatná azt be, hogy továbbra is vigyen be glutént, amíg nincs kivizsgálva, mert különben nem tudják kimutatni a g érzékenységet?

Figyelt kérdés

"Nagyon fontos, hogy amíg a vizsgálatokat el nem végzik és a diagnózist fel nem állítják, a betegnek nem szabad elhagynia a glutént az étrendjéből! Ellenkező esetben a vizsgálatok eredményei hamisak lehetnek, kizárólag a gluténtartalmú étrend tartása mellett van esély egy teljesen megbízható diagnózis megállapítására."


Ez igaz?!


És ha tényleg nagyon rosszul van a gluténtól? Akkor is egyen olyat? Meddig?!


"A glutén a búza fehérjéinek egyik frakciója, amelynek alkoholban oldható összetevői, a gliadinok váltják ki az arra genetikailag hajlamos embereknél az autoimmun reakciót.

Nemcsak a búzában található glutén, hanem az árpában lévő hordein és a rozsban található secalin is autoimmun reakciót vált ki a cöliákiásoknál, ezért ezeket a gabonákat sem szabad fogyasztani. A zab avenin fehérjéje a cöliákiások legtöbbjénél nem váltja ki az autoimmun reakciót, így a gluténnel egyébként nem szennyezett zab fogyasztható azok számára, akik megbizonyosodtak afelől, hogy szervezetük jól tolerálja a zabot."


Azt tapasztaltam, hogy egyiket sem bírom, a zabot sem.



2023. szept. 6. 14:03
 1/2 A kérdező kommentje:

Illetve, amit idéztem, az melyik vizsgálatra vonatkozik?

Máshogy is ki lehet mutatni?

2023. szept. 6. 14:28
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy hiszem elég a vérvétel előtt néhány héttel glutént enni. Gyomortükrözésnél szoktak hozzá mintát venni. Azt nem tudom, hogy az előtt is kell-e glutént enni.
2023. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!