Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm? Sos

Benőtt köröm? Sos

Figyelt kérdés

Már jópár éve küzdök vele. Hol okés egy ideig, hol visszatér. Voltunk sebészeten többször ahol kivágta az orvos a vadhúst és nagy bumszlit kaptam rá ami miatt suliból is kimaradtam egy ideig, de aztán megint benőtt, megint mentünk, és volt már lézeres műtétem (nagyon megszenvedtem ezeket, a sok érzéstelenítő mikor iszonyodom a tűtől...), 2-3 gyógypedikűrös, és egy ideig jó volt, de már megint olyan. Mindkét nagylábujj oldalai egyébként a bajosak, leginkább a belső oldalak. Vágni sincs fogalmam hogyan kellene mert már szerintem az összeset próbáltam. A családban nem tudok róla hogy lett volna másnak ilyen baja. Nem szeretnék életem végéig ezzel járkálni ide-oda, mit lehetne tenni elkeseredésemben? :C

(ráadásul nemsokára szalagavató és elől nyitott a cipőm...)



2022. szept. 30. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen, mind a két nagylábujjam mindkét élénél. A lézeres műtét oldotta meg, mondjuk csak harmadik nekifutásra.
2022. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak egyenesen vágd a lábkörmeidet, én amióta úgy csinálom egyszer sem nőtt be, pedig régen rendszeres volt. Vannak kifejezetten lábköröm vágásra készített csipeszek is, szerintem érdemes lenne beszerezned egyet. Illetve úgy tudom a cipő is befolyásolhatja a benövést, főleg ha szűk az orra, így lehetőleg túlságosan szűk orrú vagy kényelmetlen cipőt se hordj tartósan.
2022. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy időben nekem is állandóan be volt nőve és sokat szenvedtem vele, azt hittem ez már örökre ilyen lesz és ez ilyen hajlamosság. De elkezdtem odafigyelni, hogy hogy vágom és azóta rendben van.

Sajnos puding próbája az evés, úgyhogy próbálkoznod kell és előbb utóbb beválik valami. Valóban érdemes lenne speciálisabb csipeszt venned és mindenképp egyenesen vágni hogy ne nőjön be.

És persze a lábhigiéniára nagyon figyelj, szappannal/tusfürdővel mosd normálisan a lábad is zuhanyzás közben, nem elég ha leöblíti az oda lefolyó víz.

2022. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!