Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet attól bajom, ha időnként...

Lehet attól bajom, ha időnként nagyon megterhelem a karjaimat és a hátamat?

Figyelt kérdés
Alapból kicsit vékony vagyok, súlyra se vagyok még 70 kiló se (ritkán mérem a súlyomat, legutóbb fél éve az üzemorvosi vizsgálatnál volt mérve, alapból nem érdekel). A munkám is laza, legtöbbet irodában ücsörgök, illetve dobozokat vágok össze/dobok ki, ilyenek, tehát nem nagyon emelek nehezet, nem is vagyok hozzászokva. Néha viszont előfordul, hogy hazacipelek nehezebb dolgokat (hangfal, monitor, stb), amik pár méter lépés után nagyon nehéznek tűnnek, konkrétan leizzadok, és a fejem is belevörösödik, illetve a kezemet nagyon szétnyomja, aztán napokig izomlázam van, fáj az egész testem kb (kezem, karom, hátam, bokám). Mivel csak a tömegközlekedés érhető el számomra, ezért a nehéz cuccokat ki kell cipelni a vasútállomásra, átszállásnál megint cipelni kicsit, aztán érkezéskor szintén hazacipelni az állomásról... Ez így összesen lehet majdnem 2 km is. Persze közben megállogatok letenni amit cipelek és pihenni, de akkor is borzalmasan megszenvedek vele, mire hazaérek. Más megoldás nincs, szóval ne is javasoljatok, nem is ez a kérdés, hanem az, hogy árthat-e komolyabban az, ha néha így cipekedek. Ha ez számít bármit is; hímnemű vagyok, ebben a hónapban töltöm be a 20. életévemet, fizikális betegségem vagy rendellenességem nincs, egyszerűen csak nem vagyok izmos, erős.

2023. okt. 10. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ja ebbol lehet nagyobb baj foleg ha szarul emelsz, irtad h vezna vagy 70 kilo alatti fiu az remesen vekony es gyenge. Nagy sanszod van h megeroltesd a hatadat vegleg, derek talyat gerincet stb. Eg egyszer rosszul lepnedes egy hetre agynak dolgetsz akar servvel akar valamiportc serulessel stb. Valahogy oldd meg h autoval vagy motorral tudd vinni a szarodat, vagy menj edzoterembe
nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!