Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Totális ellustulás, depresszió...

Totális ellustulás, depresszió esetén, hogy lehet fizikailag újra aktívvá válni?

Figyelt kérdés

2016 óta elég nehézkes az életem és nagyon nem is voltak onnan könnyebb szakaszai. Ez úgy 1 éve csapódott le teljesen.


Kicsit hosszú lesz a story, de próbálom a jelenre lekerekíteni az okokat nem fejtegetném.


Szoftvertesztelőként dolgozok, ami annyiból lényeges, hogy számítógépen és egy ideje már teljes home officeban 1-2 fizikai meetinget leszámítva havonta, nem sok időt töltök emberek társaságában, ami rám nincs jó hatással mert alapjáraton nem vagyok egy zárkózott típus.


Kezdetben nagyon kényelmes volt az előnye, hogy munkaidő előtt 10 perccel ugrottam ki az ágyból, nem kell utazzak, stb.


Viszont voltak hullámvölgyek és a jelenlegi helyzetem:

- online pszichológushoz járok

- fizikailag teljesen inaktív vagyok

- nincs motivációm semmihez, egyedül a munkámat végzem el tisztességesen

- a külsőm is elég igénytelen


A pszichológusom szerint enyhe a depresszióm (én rosszabbnak érzem), ez okozza főleg azt, hogy semmihez sincs kedvem. Kezdetben azt hittük, hogy a szorongással kevert depi okozza azt, hogy elkezdtem kerülni bizonyos helyzeteket: nem járok emberek közé, boltba is ritkán, kaját is inkább rendelni szoktam.


Aztán eljutottam arra a pontra, hogy már fürdeni se volt kedvem. De komolyan.. Durva, de ilyen heti 1-2x tusoltam összesen, mégha büdös is voltam, mint a görény.

Aztán kijött rajtam egy fizikai stressz, hogyha csinálnom kellett valamit fizikálisan erős szívdobogásérzésem lett és azt hittem szívbeteg is vagyok. Elmentem kardiológushoz, aki kivizsgált, szívultrahang, vérvétel, EKG, vérnyomásmérés stb. Azt mondta semmi bajom sincs élettanilag, viszont a pszichés nyomás ráment a szívemre, ezért most szedek egy béta blokkolót ami csökkenti a pulzusomat.


A pszichológushom mond nagyon sok jó dolgot, ezeket most nem írnám le.

A legfőbb bajom, hogy nincs motivációm semmihez, vagy nem tudom fenntartani szinte 3 nap erejéig sem.

Úgy képzeljétek el, röhej de: ilyen céljaim vannak jelenleg, hogy heti 7x tusoljak. Szóval ennyire lentről indulok.


Mivel lehetne kicsit helyrerakni a motivációm vagy a tenni akarásomat? Ha fizikai munkás lennék nem is tudom mi volna már, biztos felmondtam volna.


2023. okt. 16. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:

Jah igen, nagyon sokat alszok vagy töltök fekve.

Általában délután 6-7 órakor már ledőlök tv-zni vagy laptopzni az ágyból és másnap 7:50-ig alszok, szóval 12-14 órát simán fekve töltök.

Ebből is jött az, hogy teljesen ellustultam.


A pszichológusom szerint az alvást rendbe kéne rakni, mert hétvégente még emellé általában délig alszom.

2023. okt. 16. 20:53
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Az alváson is segítene, ha fizikailag is lefáradnál. Egy szobakerékpár is megfelelne, ha tekernéd, amíg tévézel.
2023. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodtál a teljes ellustuláshoz. Figyelj, eleve nézd onnan a dolgot, hogy home office, nem jártál sehova..beálltál egy adott életmódra, amiben tudod hogy majd megcsinálod meg egyebek, ne érts félre nem lehordani akarlak, csak ebből az egész sztoriból az jött le hogy teljesen befordultál. Lett egy kényelmes kis világod. Nekem is volt ilyen, és nekem is volt olyan hogy a legjobb dolgokhoz sem volt kedvem. Változtass magadon, gondolkozz el mi indíthatta be ezt az egészet, mivel kezdődött, mi volt a legelső olyan dolog, ami a napi rutinoddá vált pl a sok fekvés? meg ilyenek. De mondom ez nem bántás, csak ebből az egészből ez jött le.
2023. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Mint ha csak magamat hallanám :D Programozóként amint bejött a home office folyamatosan csak csúsztam le az életről. Jelenleg én is ott tartok, hogy semmi társasági élet, munkaidőben is alszok. Lemenni a boltba is már megerőltető nekem. Ha sikerül össze szednem magam akkor megpróbálok heti 4-5 alkalmat bejárni az irodába és hátha vissza áll minden a régi kerékvágásba. A ping-pong ami még megy és nagyon vonz de Budapesten belül nem találok állandó partnert. Mindenesetre kitartást :D
2023. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

azdedurva

pszichologusod lecserelnem, mert hiaba mondd dolgokat, ha te keptelen vagy valtoztatni...es bem online, hanem eloben. Vagy menj hozza, de eloben. Megerzi a szagod es rajon nagyobb baj van, mint gondolta.


Ha mesz, gyalog menj hozza.


Van valami kedvenc haziallatod? Menhelyre elmehetnel segiteni onkenteskedni Kutasetaltatas, takaritas. ..


Kezdetnek a minden nap tusolas is jo cel.


A napirend/hetirend kialakitas segit. Ha infos vagy, akkor talan okosebresztest erdemes csibslnod magadnak. pl egy kis lampa felkapcsol 6-kor 6:20-kor még egy. 6:30-kor zenebekapcs 6:45 nagylampa felb.sz. Es te meg viszonylag termeszetes modon szepen komotosan wbredsz es 1. pont tusolsz. 2. Utana reggeli 3. leviszed a szemetet es megkerulod a haztombot vagy setalsz egy utcahosszt. 4. 8-ra hazaersz es kezded az online munkarad



na szoval elso napirend...ha megy akkor sinen leszel.

delnel kesobb meg nincs kola nincs kave nincs csoki

2023. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Nem sértődöm meg semmin sem, azért írtam magamat sem kímélve, hogy görény büdös voltam, de még így se volt kedvem fürdeni se.

Tisztába vagyok vele, hogy ami most megy az nagyon lent van, főleg magamhoz képest.

A kényelmesség indította amúgy be és minél több időm volt rá annál jobban átestem ebbe a szakaszba.


Régen ugye nem volt választásom rohantam a buszra és 6:20-kor már reggel kint álltam a buszmegállóban, most meg tudom, hogy egy gombnyomás a számítógép szóval bőven elég 7:50-kor kimászni az ágyból.

Meglepő mód egyébként minél tunyább vagyok annál rosszabbul viselem, ha mondjuk csak napi 10 órát fekszek (ez amúgy durva).


Erre azt mondta a pszichológus, hogy a fizikai fáradtságom fejből indul, és ha 1 hétig aludnék akkor is ugyanilyen fáradtnak érezném magam mindenhez. Szóval a hozzáállást is kéne erősítsem.

2023. okt. 16. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ebben especial igaza volt. De az is rásegített ugyebár hogy hát ja semmi mozgas meg ilyenek. De fejben is ott kell lenni, mert amihez nincs kedved, nem is úgy fogod elvégezni
2023. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdd apró dolgokkal, akkor nagyobb az esélye, hogy kitart a motivációd. Olyasmire gondolok, hogy heti egyszer sétálsz fél órát. Aztán fokozatosan egyre többet és többet. De ha felhozod a pszichológusodnak (ha eddig nem tetted), biztosan ajánl valamit. Illetve nekem hasonló (bár nem ennyire súlyos) helyzetben a Fabulous nevű alkalmazás segített, ha nyitott vagy ilyesmire.
2023. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!